YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya 6 gün karanlığa gömülecek
Dünya 6 gün karanlığa gömülecek
09 Aralık 2014 19:10
NASA yaptığı açıklamada bu ay içinde Dünyada 6 karanlık gün yaşanacağını söyledi.

16 ve 22 Aralık tarihleri arasında tam 6 gün boyunca dünya karanlığa gömülecek.

Bu günlerde Dünya’nın günışığı almayacak olması, Güneş’te meydana gelen solar fırtınadan kaynaklanıyor. Bu fırtınaya bağlı olarak oluşacak toz ve uzay çöplüğünün gezegenimize ulaşan güneş ışınlarının %90’ını engelleyecek.

NASA’dan üst düzey yetkili Charles Bolden’ın duyurduğu solar fırtınanın yaratacağı etki, toplamda 216 saatlik süresiyle geçen 250 yılın en büyüğü olacak. 6 günlük karanlık yaklaşırken, paniğe gerek olmadığını belirten NASA, “…bu sadece birkaç gün ışıkları yakmamızı gerektirecek bir olay. Herhangi büyük bir problem olması mümkün değil” diyerek dünyalıları rahatlatmaya çalıştı.

SİZCE DÜNYAMIZ AYDINLIKMI Kİ; KARARACAK ?
 // Bekir Ay
Yeryüzün de Kûfür,Savaș,Zülm,Adalersizlik,Irkcılık,ve sömürü düzeninin hüküm sürdüğü;İnsani değerlerin ayak altına alındığı; Ahlak ve maneviyatın öncelikli değer olmaktan çıkıp,para,mal,mülk,makam,mevkii,șöhret gibi dünyalıkların ön pilana alındığı, Lüks ve israfın alabildiğince yaygın hale geldiği;İSLÂM’IN NURUYLA AYDINLANMAYAN BİR DÜNYA ZATEN KARANLIKLAR İÇİNDE DEMEKTİR.6.GÜN GÜNEŞ IŞIĞI ALMASA NE OLUR ?...
09 Aralık 2014 Salı 21:52
20:28
 // burhan
olabilir gaybi yanliz ALLAH bilir nedenir ALLAH var keder yok...
09 Aralık 2014 20:28
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler