YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Drone Ramazan Davulu" üretildi
'Drone Ramazan Davulu" üretildi
07 Haziran 2016 11:40
Özel bir firma tarafından vatandaşlara kolaylık sağlaması için "Drone Ramazan Davulu" üretildi. Drone'un deneme uçuşlarından birini Eyüp Sultan Meydan'da yapan firma yetkililerini vatandaşlar şaşkınlıkla izledi.

Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen insan gücünün azaldığı görülürken teknolojik gelişmeler ise yeni meslek dallarını ve alanları beraberinde getiriyor.

Son teknolojinin ürünlerinden olan Dronelar ise, yaptıkları ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Bir firma tarafından geliştirilen ‘Drone Ramazan Davulları' ise şimdiden Ramazan davulcularının yerini alacak gibi görünüyor.

Firma, havada tek batarya ile 15 dakika kalabilen ve üzerine yerleştirilen ses sistemiyle uçan bir Drone geliştirmiş. Piyasa fiyatı binlerce lira olan Drone'un patentini alan firma, havadan ses ve müzik yayını ile vatandaşları sahura kaldırmayı planlıyor.

Drone, havadayken, yüklenen sesler yardımıyla vatandaşları Mehter Marşı ve çeşitli ilahilerle sahura kaldırabiliyor.

VATANDAŞLAR, RAMAZAN DAVULCUSU DRONE'A HEMEN ALIŞTI

Drone'un deneme uçuşlarından birisini Eyüp Sultan Meydan'da yapan firma yetkililerini vatandaşlarda hayret ile izledi.

...
 // Yahya RAMİ
Ne diyelim, yıl boyunca Ramazanı bekleyip hepi topu 25-30 gün boyunca davul çalmayı ve bu yolla 3-5 kuruş kazanmayı hayal eden gariban davulcuların kazançlarına da gözlerini diken iflah olmaz doyumsuz "teknoloji" tutkunlarını tebrik (!?) etmlek lazım! Çok önemli(!) bir bilimsel(!?) çalışmaya imza atmışlar!...
07 Haziran 2016 Salı 12:52
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler