YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Hattınız aniden kapanabilir
Dikkat! Hattınız aniden kapanabilir
20 Ağustos 2014 19:00
Başkasının üzerine cep telefonu hattı olanlar bu habere dikkat! 1 Ekim'e kadar kullandığı hattı kendi üzerine geçirmeyen cep telefonu kullanıcılarının hatları aniden kapanabilir.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 31. Meslek Komitesi, Başkan Murat Korkmaz başkanlığında toplandı. Komite üyesi Behlül Bayrak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından vatandaşların haberi olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için 'İnternet Üzerinden Hat Sorgulama’ sisteminin başlatıldığını söyledi.

Başkalarının üzerinden hat kullananların hizmet aldıkları GSM operatörlerine başvurarak hatlarını kendi üzerine kaydettirmeleri için tanınan ek sürenin 1 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Bayrak, "2 Ekim 2014 tarihinden itibaren sizinle özleşen numaranız aniden kapatılabilir. İş ve özel hattınızı etkileyecek ve bu uygulamadan mağdur olmamanız için Mobil Hat Sorgulama sitesinden muhakkak kontrol edin.

Mağdur olmamak için haberiniz olmadan adınıza açılmış cep numaralar varsa kapattırın. Başkasının üzerine olan hat varsa kendi üzerinize kaydettirin." diye konuştu.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler