YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorum'da ilginç protesto
Yeni aldığı lüks aracı 2 ayda 8 kez bozulan öğretim üyesi ilginç bir protestoya imza attı
Çorum'da ilginç protesto
13 Eylül 2010 / 19:23 Güncelleme: 13 Eylül 2010 / 19:29

Çorum'da bir öğretim görevlisi yeni aldığı son model otomobilinin sürekli arıza yapması üzerine çileden çıkıp ilginç bir protesto yöntemine başvurdu. 
 

2 ayda 8 defa otomobilini servise götüren Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde görevli Yar. Doç. Dr. Cavit Demiral, yaşadıkları karşısında ilginç bir protestoya imza attı. 

Yeni aldığı otomobilini kentin en işlek ana arterlerinden birine park eden Demiral, aracının camlarına "Lanet olsun 2 aylık araba, 8 defa servise gitti ama çalışmıyor", "Çalışır vaziyette Doğan, Şahin ve Toros ile takas olur", "İki aylık araba 8 defa servise girdi ama hala çalışmıyor" yazıları astı.   
 

Vatandaşların da oldukça ilgisini çeken protestonun mimarı Otomobil Demiral, 1 Temmuz 2010 tarihinde aracı aldığını, otomobili alırken servis yetkililerinin otomobilin LPG'ye uyumlu olduğunu ve LPG'nin aracın garantisini bozmayacağını bunun üzerine firmanın tavsiye ettiği servise giderek otomobiline LPG taktırdığını söyledi. 
 

Son model otomobiline LPG taktırdıktan sonra sorunlar yaşamaya başladığını ve aracının siboplarının yandığını anlatan Demiral, "Bana otomobili satan bayi aracı servise dahi kabul etmedi. Hiçbir çözüm önerisi de getirmeyince kendi kazanacakları 2-3 bin lira için benim 60 bin liramı heba edip verdikleri sözlerin arkasında durmamaları üzerine çözüm olarak böyle bir protesto ve boykot yöntemini seçtim." dedi. 

İHA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler