YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cep telefonu firması Nokia yine yaptı yapacağını!
Cep telefonu firması Nokia yine yaptı yapacağını!
Cep telefonu firması Nokia yine yaptı yapacağını!
18 Şubat 2009 / 18:16 Güncelleme: 18 Şubat 2009 / 00:00

Cep telefonu devi Nokia yine yaptı yapacağını!


Cep telefonu ve mobil cihazlar için önemli günler yaşanıyor. Şu sıralarda dünyanın tüm ilgisi Barcelona'da devam etmekte olan Mobile World Congress'te... Pek çok basın organı İspanya'da fuarı takip ederken, cep telefonu meraklıların asıl ilgisini çekecek haber Singapur'dan geldi.


Teknoloji meraklıları Nokia'nın tanıttığı 4 yeni modelin peşindeyken, firma herkesi ters köşeye yatırıp, yeni cep telefonu N86 hakkındaki ilk bilgileri Singapur'dan duyurdu. Heyecan oluşturan bu duyuru dün de Mobile World Congress'de tekrarlanınca yani Nokia yeni N86'sını resmen tanıtınca, N serisinin yeni bir üyeye kavuşacağı da kesinleşmiş oldu.


N86'nın ilk ilgi çekici özelliği üzerinde 3,5mm'lik kulaklık girişi olması. Fakat asıl özelliği Carl Zeiss lensine sahip, otomatik netlik yapabilen gelişmiş fotoğraf çekme becerisi. 1/1000 örtücü hızını destekleyen cihaz aynı zamanda çift LED flaşa sahip ve 8 MP'lik görüntü kaydedebiliyor.


Telefon kullanıcılarına 8 GB dahili depolama alanı sunuyor; buna ek olarak bir de microSD bellek kartı yuvası mevcut. Aşağıya doğru kayarak açılan nümrik klavyeye sahip N86, aynı şekilde, yukarıya doğru kayan bir de multimedya tuş takımı sunuyor. Telefonun OLED ekranı ise 2,6 inç büyüklüğünde.


Nokia N86'nın 2009 yılının ikinci çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Açıklanan yurtdışı fiyatı ise, vergiler ve ek ücretler hesaba katılmadığında 375 Euro.
 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler