YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Casus tespit cihazları satışında artış
Casus tespit cihazları satışında artış
Casus tespit cihazları satışında artış
14 Mart 2008 / 09:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yotube'da ardı ardına patlayan ses kasetleri sonrası profesyonel casus kamera tespit ve casus cep telefonu dinlenmesini engelleyen cihaz satışlarında artış yaşanıyor.


Antalya'da faaliyet gösteren Net Group Teknoloji Hizmetleri Danışmanlık Şirketi'nin son bir ay içerisinde internet üzerinden yaptığı satışlarda ciddi artış görülüyor.  Şirketin Yönetim kurulu Başkanı Veli Erçelik, fiyatı 65 YTL'den başlayan cihazlarla gizli kamera ve dinlenmenin tespit edilip engellenebileceğini söyledi.


Son yıllarda gizli kamera ve telefon dinleme cihazlarındaki satışların artış gösterdiğini anlatan Veli Erçelik, "Gizli kamera ve böceklerin yanı sıra kamera tespit ve dinleme cihazlarını tespit ederek bloke eden cihaz satışlarında da ciddi artış var. Fiyatı 65 YTL'den başlayan kalem dedektörler sayesinde telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini tespit edip, engelleme cihazları ile böcekleri bloke ettirebilirsiniz. Özel şirketlerin güvenlik amacıyla kurduğu dinleme sistemi son zamanlarda sevgililer ve eşler arasında da tercih edilmeye başlandı.


Bu dinleme ve gizli kamera kayıtlarını tespit eden Profesyonel Casus Kamera Tespit ve Casus Telefon dinleme engelleme cihazları da son zamanlarda ciddi anlamda rağbet görüyor. Yani hem izlemek ve dinlemek, hem de bunları engellemek için teknolojik cihazlar her kesimin yoğun ilgisini görüyor" dedi.


Veli Erçelik, cihaz fiyatlarının 100 YTL ile 6 bin YTL arasında değiştiğini belirterek, müşterinin paket talepleri halinde fiyatın artabileceğini söyledi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler