YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu USB bellek öldürüyor!
Bu USB bellek öldürüyor!
16 Ekim 2015 03:45
Rusya'da geliştirilen bir USB bellek cihazının kullanıldığı bilgisayar ve bağlantılı cihazları kullanılamaz duruma getirdiği bildirildi.

Ajanların haberine göre; Rus bilgisayar korsanlarının geliştirdiği bir taşınabilir bellek cihazının (USB bellek) bilgisayarı ve bağlantılı olduğu cihazları kullanılamaz duruma getirdiği bildirildi. Normal bir USB bellek görünümündeki cihaz 220 volt akım göndererek takıldığı bilgisayarı ve o bilgisayara bağlı tüm cihazları çalışmaz hale getiriyor.

Söz konusu cihaz Dark Purple ismiyle bilinen Rus internet güvenlik araştırmacısı şirket tarafından yapıldı. Cihazın verdiği zararı gösteren bir video Youtube'a yüklendi. Videoyu izleyen uzmanlar yalnızca anakartın yanmış olabileceğini harddiskteki verilerin kurtarılabileceğini belirtti.

KATİL USB İSMİ VERİLDİ!

USB Killer 2.0 (katil usb 2. Sürüm) ismi verilen cihazın ilk versiyonunun yalnızca 110 Volt gönderdiği bildirildi. Rus şirket ise seri üretime geçime düşüncelerinin olmadığını kaydetti.Uzmanlar insanların kaynağını bilmedikleri usb bellekleri cihazlarına takmamaları konusunda uyardı.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler