YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir dönem efsanesi BlackBerry üretimi durduruyor mu? BlackBerry
Bir dönem efsanesi BlackBerry üretimi durduruyor mu? BlackBerry
06 Kasım 2015 07:55
BlackBerry'nin beklenen Android telefonu Priv, şirketin üretimi sonlandırmadan önceki son girişimi olabilir. Kanadalı şirket, CEO John Chen'in göreve geldiği iki yıl içerisinde birçok yeni telefon duyurdu ancak hiçbiri düşüşü durduramadı.

BlackBerry "Priv" Android işletim sistemini çalıştırmasının yanında BlackBerry'nin saygın güvenlik ve verimlilik özellikleriyle de donatılmış durumda. Telefon, kullanıcıların kişisel verilerini korumayı hedefleyen bir uygulamayla birlikte geliyor. Aynı zamanda dokunmatik ekranın alt kısmından aşağıya doğru kayarak açılan bir fiziksel klavye içeriyor.

Küresel akıllı telefon pazarında yüzde 1'den az paya sahip BlackBerry, yüksek marjlı yazılım satışlarına odaklanmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansta konuşan Chen, karlı bir sürece girilmezse şirketin önümüzdeki yıl içinde telefon üretimini durdurabileceğini tekrar etti.

BlackBerry, 29 Ağustos tarihinde sona eren çeyrekte gerçekleştirdiği 800 bin akıllı telefon sevkiyatıyla 2007 yılından bu yana en düşük seviyeye ulaşmış oldu. Şirketin hisseleri ise bu yıl yüzde 32 oranında gerileme kaydetmiş durumda.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler