YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beleş bilgi dönemi kapanıyor
Beleş bilgi dönemi kapanıyor
03 Aralık 2009 11:39
Google, "First Click Free" yani "İlk Tıklama Ücretsiz" adını verdiği yeni uygulaması ile bazı sayfalarını paralı hale getiriyor.

Medya patronu Robert Murdoch'un uzun zamandır internet üzerinden ulaşılabilen haber sayfalarının ücrete tabi olması yönündeki çabası nihayet sonuç vermeye başladı. Google, "First Click Free" yani "İlk Tıklama Ücretsiz" adını verdiği yeni uygulaması ile haberleri kullanıcılara artık paralı ulaştıracak.

Google "İlk tıklama ücretsiz" programını duyurdu. Google News ve Google aramalarında artık paralı haber devri başlıyor. Google internet gezginlerine 5 haberi ücretsiz gösterecek, ardından daha fazla haber okumak isteyenleri abonelik için harici bir siteye yönlendirecek.

Kullanıcılar yeni sistem ile tek tek haber sitelerine abone olmak zorunda değil. Genel bir abonelik ile farklı sitelerden haberleri okuyabilecek. Kullanıcılar ücretsiz görüntüleme limitini aştıklarında, tıklanan haber onları abonelik formuna götürecek.

Bu hareket yayıncılara yayınladıkları haberler karşılığında gelir elde etme imkanı verecek. Kullanıcılar haberleri Google News'ten değil de Google aramadan bulsa da aynı limitle karşılaşacak.

Deprem Erken Uyarı Merkezi Erzincan - T Ü R K İ Y E
 // Hüsamettin ŞENER
Benim web sayfamın akibetine uğramamak için şimdiden tedbir alıyorlar... Haklılar....
03 Aralık 2009 12:41
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler