YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avea'nın 'Her Yöne Sınırsız' kampanyası aboneleri mağdur etti!
Avea'nın 'Her Yöne Sınırsız' kampanyası aboneleri mağdur etti!
Avea'nın 'Her Yöne Sınırsız' kampanyası aboneleri mağdur etti!
27 Şubat 2009 / 17:05 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Avea'nın, faturalı hatlar için başlattığı 'Her Yöne Sınırsız' adını taşıyan tarife nedeniyle birçok abone mağdur oldu.


Aylık 55 TL'ye her yöne sınırsız konuşma hakkı veren tarife başladığından bu yana faturalı hat kullanıcıları arama yapmak istediklerinden 'Şebeke Meşkul' uyarısıyla karşılaşıyor.


Bu durumun birkaç gün daha süreceğini ifade eden Avea yetkilileri, özellikle hattın yasal olmadığı halde ticari amaçlarla kullanılması nedeniyle bu tür bir sorun yaşandığını ifade ediyor.


Ayda 55 TL ödeyerek tüm diğer GSM operatörleriyle, sabit hatlarla ve diğer Avea kullanıcılarıyla sınırsız konuşturan 'Her Yöne Sınırsız' kampanyası nedeniyle faturalı hat kullanan Avea aboneleri, arama yapamıyor. Gün boyunca arama yapmak istendiğinde, dakikalarca 'Şebeke Meşgul' uyarısıyla karşılaşan aboneler, operatörün müşteri hizmetleri yetkililerine şikayet yağdırdı. Müşteri Hizmetleri yetkilileri, bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet geldiğini, ancak durumun birkaç gün daha süreceğini ifade ediyor. 'Her Yöne Sınırsız' kampanyası nedeniyle hatlarda oluşan yoğunluk nedeniyle bu sorunun yaşandığı bilgisini veren yetkililer, özellikle hattın ticari amaçlarla kullanıldığını, bu konuda yasal sürecin başlatıldığını ifade ederek, abonelerden bir süre sabırlı olmasını istiyor. Ancak birçok Avea abonesinin soruna anlayış göstermek yerine, numara taşıma fırsatını değerlendireceği belirtiliyor.


Cihan


 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler