YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Atatürk'e hakaret içeren videolar ne zaman kaldı
"Atatürk'e hakaret içeren videolar ne zaman kaldı
"Atatürk'e hakaret içeren  videolar ne zaman kaldı
16 Ekim 2008 / 08:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk'e hakaret içeren videoların kaldırılması halinde video paylaşım sitesi Youtube'un yasağının kalkacağını söyledi.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "2. Uluslararası Demiryolu Sempozyumu ve Teknik Fuarı"nın açılışına katıldı. Fuar açılışından sonra habercilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldırım, Atatürk'e hakaret içeren videoların kaldırılması durumunda Youtube'u açacaklarını söyledi.


Bakan Yıldırım, Youtube sitesinin Atatürk'e hakaret içeren videoları kaldırması durumunda yasağın kalkacağını belirterek, "Türk insanını özgürlük ve güvenlik arasına sıkıştırmak kimsenin hakkı değil. Youtube sitesi Atatürk'e hakaret içeren videoları kaldırmadığı sürece açılmayacaktır. Youtube yetkilileriyle görüştük. 'Bu videoları kaldırın, biz de Youtube sitesine erişim engelini kaldıralım' dedik. Ama hala videolar gösteriliyor. Biz de mahkeme kararıyla erişimi engelledik. Kaldırmamakta ısrar edecekler, biz açacağız. Onlar da Atatürk'e hakaret etmeye devam edecekler, buna hangi Türk vatandaşı rıza gösterir? Bütün internet siteleri Türk yasalarına, kurallarına uygun hareket etmek durumunda. İnternet toplumun yararına kullanılır, bu konuda hiç kimsenin ayrıcalığı yoktur. Atatürk'e hakaret içeren videolar kaldırıldığı zaman Youtube sitesi açılacaktır"dedi.


2. Uluslararası Demiryolu Sempozyumu ve Teknik Fuarı, Haydarpaşa Garı'nda Türkiye'den ve dünyadan birçok katılımcının yer aldığı konferansla başladı. Fuara Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İspanya, Bulgaristan ve İran Ulaştırma Bakanları,Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Müdürü Süleyman Karaman ve çok sayıda davetli katıldı.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler