YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asus ZenFone 2’nin yeni modelleri tanıtıldı
Asus ZenFone 2’nin yeni modelleri tanıtıldı
18 Eylül 2015 08:57
Bugün düzenlediği basın toplantısıyla amiral gemisi akıllı telefonu ZenFone 2’nin üç yeni modelini tanıtan ASUS, ZenFone 2 Laser’in 6 inç ekrana sahip versiyonunu dünyada ilk kez Türkiye’de günyüzüne çıkardı.

Tüketicilerden ilgi gören ASUS ZenFone 2’nin ZenFone Selfie, ZenFone 2 Laser ve ZenFone Go isimli yeni modelleri ile satışı devam eden ürünün satış grafiğinin yükselmesi hedefleniyor.

5 inç, 5.5 inç ve dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtılan 6 inç versiyonları ile ZenFone 2 Laser, lazer bazlı otomatik odak özelliğine sahip 13MP PixelMaster kamerası ile fotoğraf ve video çekiminde daha hızlı odaklama ile kullanıcıların daha kısa sürede fotoğraf yakalamasını sağlıyor. Etkinlikte tanıtılan ZenFone Selfie modeli ise 13MP PixelMaster ve Real Tone flaş özelliklerine sahip ön ve arka kameraları ile selfie çekimlerinde çıtayı yükseltirken ZenFone Go geliştirilmiş anteninin çekim performansı sayesinde kesintisiz iletişimi hedefliyor.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras; yeni çıkardıkları modellerin, satışı devam etmekte olan amiral gemileri ZenFone 2’nin başarısını takip edeceğine inandıklarını belirtti. Konuşmasında ASUS’un Türkiye’ye verdiği öneme de değinen Aras, “ZenFone ailemizin ilk versiyonlarını 2014 yılının Ağustos ayında sizlere tanıtmıştık. 2014’ün 4. çeyreğinde zincir teknoloji mağazalarında en çok talep gören ilk üç markadan biri haline geldik. Bu senenin Haziran ayında tanıttığımız ZenFone 2 ile bu başarımızı daha da artırdık. Bugün ise ZenFone 2’nin yeni modelleriZenFone Selfie, ZenFone 2 Laser ve ZenFone Go ile karışınızdayız. Tanıtımını yaptığımız telefonlar içerisinde yer alan 6 inç ekrana sahip ZenFone 2 Laser’i tüm dünyada ilk kez Türkiye’de gün yüzüne çıkarıyor olmamız ASUS olarak Türkiye’ye verdiğimiz öneminin bir göstergesidir.” dedi.

5 inç (ZE500KL), 5.5 inç (ZE550KL) ve tüm dünyada ilk kez Türkiye’de görücüye çıkan 6 inç (ZE600KL) versiyonları ile ZenFone 2 Laser sahip olduğu 1280 x 720-piksel HD çözünürlüklü ekranı ve çizilmeye dirençli Corning Gorilla Glass 4 camı ile ek olarak özellikle yüksek kalitede fotoğraf ve video çekim özellikleri ile geliyor. 13MP PixelMaster kamerasında kullanılan Lazer bazlı otomatik odaklama teknolojisi kullanıcıların yalnızca 0,3 saniyede netleme yaparak çekim yapmasını sağlıyor.

ASUS, özellikle selfie çekimleri için geliştirdiği yeni akıllı telefonu ZenFone Selfie’yi (ZD551KL) de tanıttı. Kullanıcının, 1920 x 1080-piksel çözünürlüğüne sahip 403ppi ekranı üzerine parmağı ile basit bir “S” şekli çizerek kolaylıkla özçekim yapabildiği telefonda bulunan “Güzelleştirme” modu ile fotoğraflar üzerinde gerçek zamanlı düzenlemeler yapılabiliyor. Ayrıca selfie modunda Panorama özelliği de aktifleştirilerek 140 dereceli kareler yakalanabiliyor.

Tanıtılan bir diğer model ZenFone Go ise geliştirilmiş 4 anteni sayesinde, sinyal gücünün zayıf olduğu alanlarda verimli bir performans sergilemek üzere tasarlanmış. Ürün bu şekilde yeni sinyal ararken fazla güç tüketmemesi nedeniyle standby zamanını da artırıyor.

Asus Türkiye İş Grubu Ürün Müdürü Can Karaca ise yeni ürünlerle ilgili teknik detaylar vererek ürünlerin teknik anlamda performanstan ödün verilmeden fiyatların makul seviyelerde tutulmasına çalıştıklarına işaret etti. Çift SIM kart yuvası, değiştirilebilir pil, Android Lollipop işletim sistemi gibi seçeneklerle gelen telefonların satış fiyatları aşağıdaki gibi açıklandı.

ZenFone Go 5 inç (ZC500TG) 1.3 GHz/2GB 16GB ROM: 699TL

ZenFone 2 Laser 5 inç (ZE500KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 899TL

ZenFone 2 Laser 5,5 inç (ZE550KL) 1.2 GHz/2GB 16GB ROM: 999TL

ZenFone 2 Laser 6 inç (ZE600KL) 1.5 GHz/2GB 16GB ROM: 1.099TL

ZenFone Selfie 5 inç (ZD551KL) 1.5 GHz/3GB 32GB ROM: 1299TL

 

bilgicagi.com

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler