YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple'da Grev sesleri yükseliyor
Apple'da Grev sesleri yükseliyor
20 Mart 2016 02:24
Apple'ın üst düzey bazı mühendisleri arka kapı içeren bir iOS sürümü üzerinde çalışmayı reddedeceklerini ve gerekirse görevlerinden istifa edeceklerini belirttiler.

Apple ile FBI arasında geçen gerginliğin boyutu daha da büyüyor. Dünya çapındaki Apple kullanıcıları arasında yarattığı fikir ayrılığının yanı sıra şirket içerisinde de fikir ayrılıklarına neden olan FBI gerginliği henüz çözüme kavuşamamışken, Apple için adeta ikinci darbe çalışanlarından geldi.

Apple için önemli rollerde olan çalışanlardan bazıları durumun Apple aleyhine sonuçlanması durumunda iOS'e arka kapı yerleştirmek için baş mühendislerden oluşan bir ekip oluşturmak zorunda kalacak.

Fakat görünüşe göre eğer bu şekilde bir karar çıkarsa Apple oldukça zor durumda kalacak. Apple'ın en önemli mühendislerinden bazıları, iOS'in güvenliğini zedeleyecek herhangi bir konu üzerinde çalışmayacaklarını hatta eğer gerekirse görevlerinden istifa edeceklerini belirttiler.

iOS'in ve tvOS'un geliştirilmesinde kilit rol oynayan baş mühendislerden bazıları ve güvenlik departmanında yetkili çalışanların da dahil olduğu bu durum karşısında Apple'dan resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

 

SHİFTDELETE

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler