YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple TV yenilendi, artık sizi dinleyecek!
Apple TV yenilendi, artık sizi dinleyecek!
10 Eylül 2015 07:42
Apple TV yenilendi, Siri butonu yerleştirilen kumanda ile artık sesinizle televizyona hükmedeceksiniz. İşte Apple TV'nin özellikleri ve fiyatı...

Apple TV, dokunmatik kumandası ve Siri entegrasyonu ile dikkat çekiyor. iTunes, Netflix, Hulu, HBO, Showtime içinde Siri ile arama yapılabiliyor. Filmler, televizyon filmleri, fotoğraflar ve müzikleri bir arada sunan arayüzü dışında Apple TV'nin kumandasında da artık Siri butonu yer alıyor. Böylece artık sesinizle komut vererek uygulamaları Apple TV üzerinden çalıştırabilmek mümkün.

1-20150910082841.jpg

Televizyona sesinizle hükmedin!

Siri ile örneğin filmde 15 saniye kadar önce kaçırdığınız bir konuşma için "Az önce ne söyledi" dediğinizde kumanda bunu algılayarak filmi 15 saniye sizin için geri sarıyor ve o konuşmayı tekrar dinleyebiliyorsunuz.


APPLE'DAN YENİ İŞLETİM SİSTEMİ: tvOS

Apple TV'ye özel olarak geliştirilen tvOS, iOS tabanlı; ancak Apple TV'ler altında çalışacak bir işletim sistemi... Bunun dışında HBO, Netflix Apple TV için yeni uygulamalarıyla geliyor.


Apple TV ile oyun dönemi de başlıyor. Kumanda ile Activision gibi yapımcıların geliştirdiği oyunlar oynayabilmek artık mümkün. Popüler mobil oyunların tvOS sürümü de çok yakında yayında olacak.

Apple TV, spor karşılaşmalarını izlerken ekranı ikiye bölme ve aynı anda iki müsabakayı seyredebilme şansı sunuyor.

Ayrıca uygulamayı bir kez satın alıyorsunuz ve o uygulama hem iPhone, hem iPad hem de Apple TV'de kullanılabiliyor.


APPLE TV FİYATLARI

Apple TV'nin fiyatları ise şöyle:

32 GB: 149 dolar
64 GB: 199 dolar

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler