YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple televizyonunda Türk oyunu...
Apple televizyonunda Türk oyunu...
11 Aralık 2015 23:21
Akıllı telefonların gelişmelerindeki yeni seviyeler artmaya devam ediyor. Apple yaptığı her çalışma ile gündeme gelmeye devam ediyor. Türk oyun şirketi Gr Games Apple Tv platformu için oyun hazırladı.

1010! ve 1010! World’ün yapımcısı Türk oyun şirketi Gr Games, Apple TV amaçlı özel olarak geliştirdiği Lumino! isimli yepyeni oyununu ilan etti .

Türk oyun şirketi Gr Games, Apple TV platformu amaçlı yepyeni tek oyun hazırladı.

1010! ve 1010! World’ün yapımcısı Türk oyun şirketi Gr Games, Apple TV amaçlı özel olarak geliştirdiği Lumino! isimli yepyeni oyununu ilan etti .

Tüm yeryüzünde 40 milyondan pek oyuncuya erişen Gr Games, Lumino! ile Apple TV platformuna hamle attı.

Gram Games’in her cuma bugünü tertip ettiği Prototype Day’de meydana çıkan yüzlerce oyun fikri arasından seçilen Lumino!, 3 şahsiyet tek ekip aracılığıyla 2 hafta benzeri az tek zaman içerisinde AppleTV’ye adapte edildi.

Basit ve tek sürü neşeli tek bulmaca oyunu meydana gelen Lumino!’nun oyun mekaniği, Apple TV amaçlı özel olarak tasarlandı. Uzayın karanlığında olan nihai ışık hüzmesi meydana gelen Lumino!’nun muayene edildiği oyun, televizyonda tek sürü dekoratif görünen yalın tek tasarıma sahip.

15 hamle hakkıyla başlanan oyunda emel Apple TV kumandasıyla Lumino!’yu sağ, sol, yukarıya ve aşağıya davranış ettirerek benzer renkteki sıralı ışık kürelerini toplamak. Ek hamle hakkı, bonus puanlar ve ek olarak fazla yüksek skor amaçlı benzer renkteki birden tek sürü küreyi tek hamlede toplamak gerekmektedir . Apple TV platformu amaçlı yapılan önce Türk oyunu meydana gelen Lumino! kısım ve zaman hududu olmadan kesintisiz tek oyun tecrübesi sunuyor.

Apple nedir?

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da  bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır.

Apple, Samsung Electronics'den sonra ciro açısından dünyanın en büyük ikinci bilgi teknolojileri şirketi; Samsung ve Nokia'dan sonra da dünyanın en büyük üçüncü cep telefonu üreticisidir.[10] Fortune dergisi Apple'ı, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde ve 2008 yılından 2012 yılına kadar dünya çapında en çok rağbet gören şirket olarak nitelendirmiştir.

2012 Kasım ayı itibariyle Apple’ın App Store ve iTunes Store online mağazalarına ek olarak 14 farklı ülkede 394 perakende satış mağazası[ bulunmaktadır. Borsa değeri açısından Apple 2012'nin Eylül ayından itibaren Dünyanın en değerli şirketi olmuştur. 29 Eylül 2012 tarihi itibariyle şirkette dünya çapında 72,800 devamlı tam zamanlı çalışan işçi ile 3,300 geçici tam zamanlı işçi çalışmaktadır. 2015'in Nisan ayından itibaren dünya çapındaki yıllık geliri toplamda 130,28 milyar dolardır. 2013 yılının Mayıs ayında Apple geçen yıla göre 11 numara yükselerek Fortune 500 listesinde 6. sırayla ilk kez ilk onda yer almıştır.

Türkiye'deki distribütörlüğünü Bilkom ve INDEX Bilgisayar yönetmektedir.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler