YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple kullanan Türklere müjde!
Apple kullanan Türklere müjde!
24 Haziran 2014 19:00
Apple, iPhone kullanıcılarına yardımcı olmak için oluşturduğu Siri'ye yeni dil seçenekleri ekleyecek.

Apple'ın ünlü kişisel asistanı Siri'ye yeni dil seçenekleri eklenecek.

Bundan yaklaşık 3 yıl kadar önce Apple, iPhone 4S'i tanıtırken bir de cihazın sesli asistanı Siri'yi tanıtmıştı. Siri, iPhone kullanıcılarına yardımcı olmak için oluşturulmuştu. Oldukça ses getiren Siri'nin dil seçenekleri ise kısıtlıydı. Bu yüzden ülkemiz de dahil olmak üzere birçok iPhone kullanıcısı şikayetçiydi. Şimdi ise bu konuda şikayetçi olan iPhone sahiplerine güzel haberlerimiz var.

Apple Siri Türkçe oluyor

Apple, resmi internet sitesi üzerinden "Siri Dil Mühendisleri" başlığı altında yeni bir iş ilanı açtı. Belirtilene göre Appleşu dillerde bu mühendislere ihtiyaç duyuyor. Arapça, Brezilya Portekizcesi, Danca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Tayca, Türkçe ve Rusça. Tabii ki Türkçe'yi de bu diller arasında görmek bizleri de sevindirdi.

Çünkü bu durum Apple'ın Siri'ye Türkçe dil seçeneğini de eklemek istediği anlamını taşıyor. Apple'ın yaptığı iş ilanında belirttiğine göre bu işi "insanların geleceğini şekillendirmek için bir fırsat" olarak görüyor. Apple ayrıca işe alacağı kişilerin Bilgisayar Bilimleri, Elektrik Mühendisliği bölümlerini bitirmiş ve yukarıdaki 9 dilden en az birine hakim (tabii İngilizce de olacak) olacak.

Eğer siz de bu iş için kendinizi uygun görüyorsanız, bu linke tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir, başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , ,
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler