YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple, kendine hayran bırakacak bir ürün geliştiriyor
Apple, kendine hayran bırakacak bir ürün geliştiriyor
12 Şubat 2014 09:19
Wall Street'in çılgın ekonomisti Jim Cramer, Apple'ın kullanıcıları hayran bırakacak bir ürün piyasaya süreceğini öne sürdü.

Son dönemde 14 milyar dolarlık geri hisse satın alımıyla yatırımcıların gözdesi haline gelen Apple'ın büyüleyici bir ürünü piyasa sürmeye hazırlandığı belirtildi.

CNBC'nin çılgın ekonomisti Jim Cramer, 14 milyar dolarlık hisse geri alımının Apple'in yeni büyük bir ürün çıkaracağı yönündeki beklentileri artırıp, şirkete olan güvenini tazelediğine işaret etti.

Cramer, “Apple elinde büyüleyici bir ürün olmasa 14 milyar doları geri hisse alımı için harcamaz” dedi. 

En gözde hisselerimden biri

Cramer, “Bu Apple CEO'su Tim Cook için gösteri zamanı olacak. Apple şu anda benim en gözde hisselerimden biri” dedi. 

iPhone 6 beklentisi

Apple'dan bu yıl yeni bir ürün beklentisi büyük. Şirketin iPhone serisinden 6. telefonu çıkarması, akıllı saat iWatch'u resmen duyurması ya da bir televizyon üretmesi beklentiler arasında. 

Hisse düşmüştü

Apple hissesi Ocak ayının sonlarında yatırımcıların şirketin büyüme rakamlarından memnun olmamasının da etkisiyle büyük düşüş gördü.

Icahn'dan geri adım

Milyarder yatırımcı Carl Icahn da dün Apple'ın hisse geri alımı yapması yönündeki isteklerine son verdi. Aylardır Apple'ın 50 milyar dolarlık bir hisse geri alımı gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyen Icahn, bu isteğini yayımladığı yatırım notlarında da paylaşıyordu.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler