YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple efsanesinin sonu gelmiş olabilir!
Apple efsanesinin sonu gelmiş olabilir!
15 Nisan 2016 01:41
Apple'ın hafif bilgisayarı MacBook Air'in yolun sonuna geldiği iddiası, giderek güçleniyor!

Apple'ın bu sene yeni bir MacBook Air tanıtmayacağına dair dedikodulara bir yenisi daha eklendi. İddialar doğruysa Cupertino merkezli firmanın notebook'larda MacBook Pro'lara odaklandığına şahit olabiliriz.

Teknoloji yazarı Jack March, konuştuğu kaynağın Apple'ın yeni MacBook Air modelleri tanıtmayacağına dair "güçlü ipuçları" verdiğini, Apple'ın hafif laptop'larının yolun sonuna geldiğini iddia etti. MacBook Air'in bu sene yenilenmeyeceğine dair söylentiler, daha önce de ortaya çıkmış, basitleştirilmiş bir MacBook serisiyle yola devam edilmesinin daha yerinde olacağı söylenmişti.

March'a göre en son MacBook Air'den daha hafif MacBook Pro modelleriyle yakında tanışacağız. Yani bu senenin 13 inç'lik MacBook Pro'su, aslında yıllardır beklenen "MacBook Air Retina" olacak.

iPad Air serisinin öldürülmesinin bir başka nedeni, iPad Pro olabilir. Blog yazarı March'ın daha önceki MacBook iddialarında haklı çıktığını söyleyelim. Bununla birlikte işe fiyat tarafından bakıldığında Apple'ın Air serisini sonlandırması pek mantıklı görünmüyor. MacBook Air'lerin giriş modelleri uygun fiyatlara sahipler ancak MacBook Pro'ların ucuz olduğunu söylemenin pek imkanı yok. Yani bu tür bir hamle Apple için gereksiz bir risk olabilir.

Bir başka olasılık, Apple'ın sadece 11 inç'lik MacBook Air'i üretmekten vazgeçerek, büyük modeli üretmeyi sürdürmesi. Neyse ki olacakları görmek için çok beklememiz gerekmeyecek çünkü MacBook duyurularının Haziran'daki Apple WWDC'de yapılması bekleniyor.

 

CHİP

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler