YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Apple Android'in inini bastı!
Apple Android'in inini bastı!
18 Eylül 2015 02:30
Apple'ın Google Play Store’da yayınladığı ‘Move to iOS-iOS’a Taşı’ uygulaması Android'e zor günler yaşatacak.

Kullanıcılara, uygulamayla Android cihazlardaki içerikleri sadece birkaç adımla otomatik olarak taşıma imkanı sunuluyor. ‘Move to iOS’ her türlü içeriği güvenli bir şekilde transfer ediyor.
Kişiler, takvimler, e-posta hesapları, eski SMS’ler, fotoğraflar yeni telefona taşınabiliyor. Bu yeni uygulama Android kullanıcılarının bilgilerini buluta aktarıyor ve kullanıcıya bir PIN kodu yani güvenlik şifresi veriyor. Bu kodla bütün veriler kayıpsız olarak taşınabiliyor.

Her modelle uyumlu

‘Move to iOS’ Android uygulamasının, 25 Eylül’de piyasaya çıkacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle beraber eski modellerle de uyumlu olması bekleniyor. Android’de ise Kitkat ve üzeri sürümlerde bu mobil uygulama indirilebiliyor olacak.
Uygulamanın dosya boyutu ise 2.6 MB. ‘iOS, her şeyin daha kolay olması için tasarlanmıştır’ mesajıyla çıkan uygulamayla kullanıclar Android cihazlarındaki tüm bilgi ve ayaları iPhone ve

iPad’lerine taşıyabilecek

Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise, Android uygulaması Apple’ın yeni cep telefonu değiştirme programının habercisi. Apple, BlackBerry ve Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarını Apple Store’lara getirenlere indirimli iPhone satmayı planlıyor.
 
iOS 9’la Siri daha aktif...

Apple, öte yandan işletim sisteminin yeni sürümü iOS 9’u da yayınladı. Yeni sürümle iOS cihazlarının daha akıllı, proaktif ve daha güçlü arama seçeneklerine sahip olması bekleniyor.

Kullanıcı güvenliğini riske atmadan sesli asistan Siri’nin özellikleri de geliştirildi. Proaktif asistan Siri, aramaya başlamadan bile size uyumlu bilgileri getirecek. Siri, sizin için trafiği de takip edecek ve randevunuz için ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini söyleyecek. Yeni sistemde arama da daha güçlü. spor skorları, hava durumu ve borsa verileri bulunabilecek. Aramadan doğrudan basit matematik hesaplamaları yapılabilecek. Sonuçlardan kişi listenizdeki kişileri de arayabileceksiniz.
iOS 9, 1.3 GB’lik boş depolama alanı gerektirecek. iOS 8, 4.5 GB’lik depolama alanı gerektiriyordu. Bu da önemli bir geliştirme olarak görülüyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler