YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Android'de SMS ve çağrılar nasıl engellenir?
Android'de SMS ve çağrılar nasıl engellenir?
01 Haziran 2015 22:38
Android’in kendi özelliği sayesinde, milyonlarca akıllı telefon kullanıcısını yakından ilgilendiren soruna çözüm geldi.

Tanımadığımız ya da kişi listemizde yer alan numaralardan gelen rahatsız edici boyutlara ulaşmış SMS ve çağrılardan sıkılmış olabilirsiniz. 

Android’in kendi özelliği sayesinde, herhangi bir uygulama kurmanıza gerek kalmadan bu numaralardan gelen SMS ve çağrıları engelleyebiliyorsunuz.
Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler şöyle:

-Son çağrılar listesinden engellemek istediğimiz kişnin üzerine basılı tutun ve sağ üst kısımda yer alan üç noktalı butona basın.

-Açılan menüden 'engelleme ayarları' seçeneğine tıklayın

-Bu işlemin ardından yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencereden ilgili numaradan gelen sesli arama, görüntülü arama ya da mesajlardan hangisini istemiyorsanız işaretleyin ve 'tamam' butonuna basın.

Bu işlemden sonra artık o kişiden gelen SMS’leri ve çağrıları almayacaksınız.  Karşıdaki kişi sizi aradığında telefon otomatik olarak meşgule düşecek ve bu kişinin size ulaşması, siz isteyene kadar imkansız olacak.

 

İHA

spam ekleme
 // ilker
hayırlı kandiller kardeşim...
android de mesaj ayarlarına geliyorsun kardeşim. en altta spam ifadeleri ve numaraları ekle var ayrı ayrı...
ben ifadeleri kullanıyorum. hangi ürünün veya markanın reklamını istemiyosan onla alaka sms geldiginde spam klasorune atıyor. bildirim almıyorsun. istedigin zaman spam klasorunu komple silebiliyorsun. sevgilerle......
02 Haziran 2015 Salı 02:30
Çaresini bilen varsa lütfen açıklasın.
 // Abdullah
Gönderen kısmında numara yok da kelime varsa ne yapacağız? Çaresini bulamadım, denedim engellenecek numara yok diyor, ve halâ arsızca mesaj gönderiyorlar maalesef. Bunun çaresini bilen varsa lütfen açıklasın. Hayırlı kandiller....
02 Haziran 2015 Salı 00:01
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler