YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Android telefonlara Google'dan sohbet uygulaması
Android telefonlara Google'dan sohbet uygulaması
23 Şubat 2016 16:19
Tüm Android telefonlara çıkması beklenen Jibe isimli platform, Whatsapp başta olmak üzere SMS'e büyük bir darbe indirecek; zira Android'lere kurulu olarak gelecek uygulama temel mesajlaşma uygulaması olacak.

Android telefonlara sohbet uygulaması geliştiren Google yeni uygulaması Jibe ile büyük bir atak yapması bekleniyor. Başta Whatsapp olmak üzere pek çok mesajlaşma uygulamasına rakip olacak olan Google Jibe, temel mesajlaşma uygulaması olarak Android telefonlarda kurulu olarak gelecek.

Bu sabah duyurulan yeni Google uygulaması Jibe ile mesajlaşma hizmeti verecek olan Google, özellikle dünya çapında büyük kitleye sahip WhatApp uygulamasına büyük bir darbe indirecek. SMS (Short Message Service) zaten mobil telefon kullanıcıları tarafından unutulmuşken, şimdi de WhatsApp tahtından olacak gibi görünüyor. Kısa mesajlara göre daha eğlenceli ve komplike mesajlaşma imkanı sunan mesajlaşma servislerine Google da dahil oluyor.

Rich Communications Services (RCS)'le uyumlu bir mesajlaşma sistemi geliştirmek için çalışmalara başlayan Google da sektöre adımını atıyor. Dünya çapında 800 civarındaki GSM operatörünün bağlı olduğu GSMA, yaptığı duyuruda Google'ın evrensel bir RCS müşteri profili oluşturarak, GSMA bünyesindeki GSM operatörlerine sunacağını açıkladı.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler