YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Android 5.1 güncellemesi neler sunuyor?
Android 5.1 güncellemesi neler sunuyor?
06 Mayıs 2015 09:11
Android 5.1, Google'ın mobil işletim sisteminin en son sürümü ve belirli cihazlara dağıtılmaya başlandı bile. Peki bu güncelleme, hangi yeniliklerle ve değişikliklerle geliyor?

Yeni güncelleme, kullanıcı arayüzünde büyük bir değişiklik yapmasa da birkaç faydalı araç ve yeni işlev sunuyor. Bu yenilikler arasında sessiz moda yönelik yeni işlevler ve Bluetooth, WLAN, renkleri ters çevirme gibi işlevlerde daha hızlı çalışan Hızlı Ayarlar işlevi var.

Android 5.1 güncellemesini yüklemek için onu destekleyen cihazınızın Ayarlar menüsünden güncelleme seçeneğini kullanmanız yeterli oluyor. Bu yöntem çalışmazsa, Nexus telefonlarda fabrika imaj dosyalarını indirmeniz mümkün. Zaten şu anda güncelleme, sadece bazı Nexus modelleri için hazır durumda. Ancak bunun için bootloader kilidini açma gibi işlemlerde tecrübeli olmanız gerekli.
Aşağıdaki listede, bugün itibarı ile güncelleme duyurusu yapılan ve güncellemeye kavuşan cihazları bulacaksınız. Ancak henüz duyurusu yapılmayan ve listede "hayır" olarak gördüğünüz pek çok cihazın da Android 5.1'e güncelleneceğini var sayabilirsiniz; zira açıklamalar pek yakında ardı ardına gelecektir.

 

CHİP

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler