YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasa Mahkemesi'nden flaş Youtube kararı
Anayasa Mahkemesi, Youtube'a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan başvurularda, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi. Yüksek Mahkeme, kararı, TİB ile Ulaştırma Bakanlığına gönderecek.
Anayasa Mahkemesi'nden flaş Youtube kararı
29 Mayıs 2014 / 17:32 Güncelleme: 29 Mayıs 2014 / 17:54

Anayasa Mahkemesi, video paylaşım sitesi Youtube'a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan bireysel başvurularda, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

Video paylaşım sitesi Youtube avukatı aracılığıyla Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile CHP'li bazı milletvekilleri, Youtube'a erişim engelinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesine ayrı ayrı bireysel başvuruda bulunmuşlardı.

Başvuruları ele alan Anayasa Mahkemesi, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine, erişimin engellenmesinin, ifade özgürlüğünün ihlali anlamına geldiğine karar verdi.

Yüksek Mahkeme, gerekçe yazıldıktan sonra hak ihlalinin giderilmesi ve gereğinin yapılması için kararı, TİB ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına gönderece

Etiketler: ,
NASIL BİLİRSİNİZ
 // ADEMOĞLU
Ey anayasa mahkemesi üyeleri sizler hangi millet aıdına karar veriyorsunuz.Eğer Türk milleti adına ise Başörtüsü yasasında verdiğiniz karar neyin nesi.Söyleyin Allah aşkına nasıl bir vicdan taşırsınız nasıl bir ruh taşırsınız.Yıllarca bu milleti birileri salak yerine koydu şimdi sıra sizemi geldi.Sizler bizleri geyik mi sandınız.Unutmayın birgün sizlerde fani olacaksınız.Bu millet sizi hayırla yad etmeyecektir....
30 Mayıs 2014 Cuma 08:29
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler