YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerikan efsanesi Türkiye'de...
Amerikan efsanesi Türkiye'de...
30 Ocak 2012 08:46
Amerikan otomotiv devi Chevrolet, efsanevi modeli Camaro’yu Türkiye’de satışa sundu.

Güçlü motoru, ödüllü tasarımı, önceki modellere gönderme yapan ayrıntılarıyla araç, cabrio versiyonunu da sahip.

Otomotiv tarihine adını altın harflerle yazdıran modellerden biri daha Türkiye’de satışa sunuldu.

Türkiye pazarının büyüme hızını ve potansiyelini göre Amerikan otomotiv üreticisi Chevrolet, efsane aracı Camaro’yu satışa sundu.

Dünya'da ‘Yılın Otomobil Tasarımı’ ödülünü alan araç, hem coupe hem de cabrio (üstü açık) versiyonu ile markanın belirlediği bayilerde, satış ve satış sonrası hizmetini vermeye başladı.

Fiyatı 95 bin eurodan başlıyor

Sadece V8 motor seçeneği ile pazara sunulan aracın fiyatı da 95 bin eurodan (yaklaşık 223 bin lira) başlıyor.

Dış tasarımıyla ödül alan araç, önceki modelleri çağrıştıran iç mekanıyla da dikkat çekiyor.

Kare çerçeveli ve yuvarlak göstergeli, derinlemesine yerleştirilmiş bir çift gösterge grubu, efsanevi Camaro’ların izlerini taşıyor.

Ayrıca vites topuzunun önüne yerleştirilen 4’lü gösterge grubu da aracın geleneklerine olan bağını kanıtlıyor.

Kokpitin geri kalan kısmında kullanılan malzemeler ve deri döşeme de geçmişle geleceğin harmanlanması anlamına geliyor.

11 bayide satışa sunuldu

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca “Camaro zaten dünya çapında efsanevi bir model. Dolayısıyla Chevrolet Camaro’nun satışı bizim için de heyecan verici bir süreç. Şu anda 11 adet Chevrolet Camaro satış ve satış sonrası hizmet verecek bayiliğimiz bulunuyor” dedi. Camaro ile birlikte otomobil pazarında yeni bir segmente hitap edeceklerini ifade eden Atmaca, aracın Türkiye pazarına geleceğini duyurdukları andan bu yana modele ilginin büyük olduğunu kaydetti.

432 beygirlik V8

Chevrolet Camaro’da 6.2 litrelik V8 motor görev yapıyor. 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen versiyonun gücü 432 beygir, maksimum torku ise 569 nm. Bu versiyonun 0-100 km/s hızlanma süresi 5.2 saniye ve maksimum hızı da saatte 250 kilometre. 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyon ise 405 beygir güç ve 556 nm tork üretiyor. Araç 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniyede tamamlayabiliyor. Hızlanma süresi cabrio modellerde 0.2 saniye daha yavaş gerçekleşiyor. Otomatik modelde, yakıt tasarruflu GM Aktif Yakıt Yönetim Sistemi sayesinde düşük yük şartlarında sadece dört silindir kullanabilme özelliğine bulunuyor. Bu sayede otomatik aracın ortalama tüketimi 13.1 litre ile manuelden 1 litre daha düşük.

20 saniyede üstünü açabiliyor

Kuvvetli, alçak duruşu ve orijinal konsepte sadık kalan önden arkaya gövde oranlarına sahip yeni Camaro Cabrio’nun tasarımı, coupe tasarımından izler taşıyor. Aracın üstünü açmak 20 saniye sürüyor. Kalın, dayanıklı ve oldukça sessiz bir sürüş sağlayan akustik malzemelerden üretilen Camaro Cabrio’nun arka camı ise, özel buğu önleyici özelliğe sahip.

Bugün

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler