YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amazon'dan beklenmedik hata
Amazon'dan beklenmedik hata
22 Ağustos 2017 12:06
Dünyanın en bilinen alışveriş sitelerinden biri olan Amazon beklenmedik bir hata yaptı. Echo Dot ürününü ücretsiz satışa çıkaran Amazon durumu fark edip siparişleri iptal etti.

Dünyanın en popüler online alışveriş sitesi olan Amazon, Echo Dot ürününün ücretsiz satılmasına neden oldu. Durumu fırsat bilip sipariş veren müşterilerinin ise hevesleri kursaklarında kaldı.

Echo Dot satışı hakkında Amazon’un bugün yaptığı açıklamaya göre ise verilen tüm siparişler iptal edildi. İnsanların bu sorunu yaşamasına neden olan olay ise 49 dolarlık Echo Dot ürüne 49 dolar indirim uygulanabilmesiydi. Yaşanan bu sorunun yazılımdan kaynaklı olmadığını açıklayan firma, Audible için hazırlanan indirimin Echo Dot’a uygulanmasından dolayı kaynakladığını belirtti. Ayrıca Amazon'un sahip olduğu bir Audiobook servisi olan Audible ile Echo Dot arasında uygulanması düşünülen çapraz promosyon uygulaması, online alışveriş devinin büyük bir hata yapmasına neden oldu.

Sadece 49 dolar indirim ile Echo Dot siparişi veren tüm müşterilerin siparişlerini iptal eden Amazon, müşterilerinin gönlünü alabilmek için 5 dolar değerinde ek kredi eklemeyi de ihmal etmedi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler