YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amazon, sanal gerçeklik platformu yapıyor
Amazon, sanal gerçeklik platformu yapıyor
09 Mart 2016 00:00
Amazon da diğer firmalar gibi sanal gerçeklik üzerine düşmeye başlıyor. Sanal gerçeklik takım liderliği için verilen iş ilanı, Amazon planlarını ortaya çıkarıyor.

İşçi değerlendirme sitesi olan GlassDoor bilgilerine göre, UploadVR ekibi tarafından fark edilmiş olan Amazon iş ilanı, sanal gerçeklik yönünde hareketliliğe işaret ediyor.

Sanal gerçeklik ekibi için kıdemli yazılım geliştirme yöneticisi olarak verilen ilan, tam olarak işçilerin ne üzerinde çalışacağını belirtmiyor.

Ancak sorumluluk bölümünde “Amazon Video için Sanal Gerçeklik tecrübesi oluşturmak” şeklinde bir açıklama geçiyor.

Amazon da sanal gerçeklik peşinde

Perakende satış devi, böyle bir sistem ile rakipleriyle yarışabilecek. Netflix, Samsung Gear VR set ile birlikte sanal gerçeklik uygulamasına sahip, aynı zamanda Hulu da kendi uygulamasını yapmaya hazırlanıyor.

Netflix VR şu anda 2D olarak içerik izlemeye olanak sağlıyor ancak gelecekte tam 360 derece desteğinin gelebileceğine inanılıyor.

Amazon’un hedefi ise 3D tecrübesini tam yaşatabilmek. 2D dünyaya bağlı kalmadan, hikaye anlatımını en etkili düzeye çıkarmayı hedefleyen Amazon, Prime Video yayın servisleriyle birlikte, sanal gerçeklik tercihi olabilir.

Ancak 2D filmlerin ve şovların sayısı, 360 derece video yapmanın zorluğu ve masrafı hesaba katıldığında, firmanın hedeflediği sonucu görmemiz için biraz beklememiz gerekebilir.

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler