YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman devi 400 işçi alıyor
Alman devi 400 işçi alıyor
15 Eylül 2010 11:18
Almanya'nın dev otomobil firması Wolkswagen, bu yılın sonuna kadar 400 işçi almayı planlıyor.

Alman otomobil firması Volkswagen (VW), 2010 yılı sonuna kadar 400 işçi  almayı planlıyor.

VW personel şefi Jochen Schumm, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, bu yıl sonuna kadar geçici 400 işçi alacaklarını, bu kişilere uzun vadeli perspektifler sunarak, kadroya almayı düşündüklerini belirtti. Schumm, yeni alınacak işçilerin Wolsburg ve Kassel kentlerindeki fabrikalarda çalışacağını kaydetti.

Bilindiği gibi, VW gurubu, Şubat ayında çalışanlarına beş yıllık iş sözleşmesi garantisi vermiş, ayrıca IG Metal  sendikası ile  yaptığı toplu iş sözleşmesi çerçevesinde 2014 yılına kadar yeni kursiyerler alacağını ve yılda bin 300 gence meslek eğitimi imkanı sağlamayı kararlaştırmıştı.
AA

vw mafya gibidir...
 // ibrahim çelikoğlu
Ciğerlerimden rahatsızlandığımdan ötürü(haberim yoktu) işten zoraki çıkarıldım.Sonraki günlerde doktora gittiğimde ciğerlerimden rahatsız olduğumu açıkladılar.Bu durumda işe "geriye"alınmamın şart olduğunu defalarca yazıp dilekçe vermeme rağmen,verdikleri cevapta bir daha dilekçe verirsem sınır dışı edeceklerini yazdılar...VW'gen robotlaşmış fabrikalardandır.Belki ondan ötürü 400 kişi diyorlar.Yüzbinlerin içinde 400 kişinin adımı olur???...
15 Eylül 2010 13:53
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler