YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akıllarını başlarına alsınlar ya da...
Akıllarını başlarına alsınlar ya da...
29 Kasım 2012 16:38
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bilişim işletmelerinin akıllarını başlarına almalarını ve imkanları adil bir şekilde paylaşmalarını isteyerek, ''Ya da yavaş yavaş sahneden çekilmeye razı olurlar'' dedi.

CNR Expo'da gerçekleşen 13. CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi'nin açılışı Bakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakan Yıldırım açılışta yaptığı konuşmada, bugün CNR'da bir bilişim şenliği yaşandığını ve fuarın Türkiye'nin son 10 yılda bilişim alanında yol aldığı mesafeyi bir ölçüde yansıttığını söyledi.

İnsanların kendi elleriyle şehirleri yaşanmaz, yolları ve altyapıyı içinden çıkılmaz hale getirdiğini ifade eden Yıldırım, ''Şimdi artık nüfusun yüzde 77'si şehirlere döndükten sonra yavaş yavaş kafamız dank etmeye başladı. Allah'tan bilişim imdadımıza yetişti. Bilişim bizim işimizi trafikte, şehircilikte, yerelde ve genelde vatandaşlara erişimde, hizmet vermede kolaylaştırıyor'' diye konuştu.

Bilişimin artık günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olduğuna ve adeta yaşam destek ünitesi haline geldiğine işaret eden Yıldırım, ''Bilişim bugün ailenin ayrılmaz bir parçası. Cep telefonudur, internettir, bunlar olmadan hiçbir şey yapmamız mümkün değil'' dedi.

Alışkanlıklarla beraber her şeyin de değiştiğini dile getiren Yıldırım, ''Değişimin aslında yaşı da yok. Her gün 13 milyondan fazla vatandaş e-devlet kapısından içeri giriyor. E-devlete girip iş yapan vatandaşlarımızın 500 binden fazlası 65 yaşın üzerinde'' bilgisini verdi.

Bu değişimin gençlerle başladığını, ancak bütün nesilleri kapsar hale geldiğini belirten Yazıcı, ''Eğer rahat yaşayacaksanız, zamanı etkin kullanacaksanız, işinizde ileri gidecekseniz, verim artıracaksanız, kaliteyi sağlayacaksanız mutlaka bilişimin, teknolojinin imkanlarını sonuna kadar kullanacaksınız. Başka çaresi yok'' diye konuştu. aa

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler