YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'yi ayağa kaldıran iddia!
Evening Standard gazetesinin bildirdiğine göre El-Kaide mensubu teröristler Samsung ve iPhone akıllı telefonlarını bombaya çevirme yöntemini buldu.
ABD'yi ayağa kaldıran iddia!
06 Temmuz 2014 / 12:19 Güncelleme: 06 Temmuz 2014 / 12:20

Gazetenin bildirdiğine göre Avrupa, Afrika ve Yakındoğu havaalanları güvenlik birimleri akıllı telefonları yakın takibe alıyor.

Perşembe günü Washington’un talebi üzerine Britanya ve bir dizi diğer ülke havaalanlarında ABD uçak seferlerine yönelik geniş güvenlik önlemleri alındı. ABD bu önlemlerin, ülkeye düzenlenen hava seferlerindeki Yemen ve Suriyeli teröristlerce düzenlenebilecek saldırı tehlikesi nedeniyle alınmasını istemişti.

Gazete haberinde şu ifadelere yer veriyor: “Alınan bilgiye göre El-Kaide ile bağlantılı teröristler cep telefonlarını gizli bombaya çevirmenin yöntemini buldular. Amerikan istihbarat birimleri yaptıkları açıklamalarda iPhone ve Samsung Galaxy dahil akıllı telefonların güvenlik birimlerince ek kontrolden geçirilmesi gerektiğini belirttiler. Bu kontrolün Avrupa, Yakındoğu ve Afrika’dan ABD’ye gerçekleştirilen seferlerde yapılması gerekiyor”.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler