YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Pokemon GO'ya yasak!
ABD'den Pokemon GO'ya yasak!
12 Ağustos 2016 04:10
ABD casusluk faaliyetlerini kamufle edebileceği endişesiyle bakanlığı bağlı tüm arazi ve yerleşkelerde Pokemon GO oynanmasını yasakladı.

ABD casusluk faaliyetlerini kamufle edebileceği endişesiyle bakanlığı bağlı tüm arazi ve yerleşkelerde Pokemon GO oynanmasını yasakladı. Washington Times gazetesinin haberine göre bakanlık, tüm dünyayı etkisi altına alan bir artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon GO'nun bakanlığa bağlı tüm yerlerde oynanmasını yasakladı.

Yabancı ajanların casusluk yapmak için bu oyunu kullanabilecğeini belirten bakanlık, 19 Temmuz günü tüm personeline gönderdiği mesaj ile oyunun yasaklandığını duyurdu.

GPS SİSTEMİ İLE GİZLİ BELGELER KEŞFEDİLEBİLİR

Bakanlığın açıklamasında Pokemon GO uygulamasını kullanan bakanlık çalışanlarının cep telefonuna sızan casusların, oyunun kullandığı GPS sisteminden faydalanarak yerleşkeler içindeki gizli belgeler ve hassas dökümanların yerlerini uygulama ekranı üzerinden keşfedebileceklerine dair uyarıda bulundu.

 // Ümmet
Kendileri yaptıkları için biliyorlar ve endişeleniyorlar. Cep kameraları ve mikrofonları her an onların hizmetinde çünkü... Her evde 3, 4 tane casusları var......
12 Ağustos 2016 07:21
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler