YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3G anketinden çıkan ilginç sonuç
3G anketinden çıkan ilginç sonuç
10 Kasım 2009 08:57
Yapılan ankette vatandaşın yüzde 63'ü 3G hizmetini gereksiz buldu

Interpromedya Pazar Araştırma Merkezi'nin 3 ayda bir düzenlediği Tüketici Trend Araştırması'na katılanların yüzde 63'ü 3G hizmetini gereksiz buldu

 Bin 332 kişinin katıldığı araştırmada 3G kullanımının yüzde 9,3 olduğu belirtildi. Araştırmaya katılanların yüzde 4'ünün 3G hizmetini yetersiz bulduğu, yüzde 14'ünün ise hizmetin ne işe yaradığını bilmediği duyuruldu.

Teknolojiye olan ilgileri, ürün satın alma kriterleri, ürün kullanım alışkanlıkları, marka tanıma düzeyleri, marka tercihleri ve yakın gelecekte ürün ve hizmet satın alma eğilimlerinin ölçülmesi amacıyla 16 ilde bin 332 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada tüketicilerin yüzde 15'inin 3G'nin pahalı olduğunu düşündüğü ifade edildi.

İnterpromedya'nın yaptığı araştırmanın verilerine göre, eylül ayı itibarıyla tüketicilerin yüzde 17'sinin 3G uyumlu cep telefonu kullandığı vurgulanan açıklamada, tüketicilerin 3G operatör tercihlerinde ise yüzde 61,3'le Turkcell'in birinci, yüzde 22,6 ile Vodafone'un ikinci ve yüzde 16,1 ile Avea'nın üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Tüketicilerin 3G kullanım tercihlerine bakıldığında ise yüzde 83,9'la görüntülü konuşma ilk sırada yer alıyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler