YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2011'de en çok konuşulan olay
2011'de en çok konuşulan olay
08 Aralık 2011 10:19
2011 yılında Facebook'ta en çok konu edilen olay Usame bin Ladin'in ölümü oldu.

Bu yıl içinde 800 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook üzerindeki paylaşımlarda en çok konu olan kişi ve olayları içeren ve kullanıcıların durum güncellemelerinden hesaplanan ''Facebook Memology 2011'' sonuçları açıklandı.

Buna göre, yılın en çok konu edilen olayı Usame bin Ladin'in ölümü olurken, onu Green Bay Packers futbol takımının Amerikan Futbol Ligi'nde Super Bowl'u kazanması izledi. Üçüncü sırayı ise ABD'de kızını öldürmekle suçlanan Casey Anthony'nin beraat etmesi aldı.

Sıralamaya giren diğer başlıklar ise, sıra dışı yaşam tarzıyla ilgili haberler ve videolarla ilgi çeken aktör Charlie Sheen, Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın vefatı, Galler Prensi William'ın Kate Middleton ile evliliği, Amy Winehouse'un ölümü, Call of Duty: Modern Warfare 3 oyunu, Libya'da askeri harekatın başlaması ve Irene Kasırgası oldu.

2011 yılında Facebook sayfasındaki üye sayısı en hızlı artan ilk 10 spor kulübü sıralamasının ilk üçünü Barcelona, Real Madrid ve Manchester United oluştururken, Galatasaray ve Fenerbahçe de listeye dokuzuncu ve onuncu sıradan girdi.

AA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler