YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16'lık internet milyoneri
16'lık internet milyoneri
15 Ağustos 2010 09:32
Kurduğu internet sitesi sayesinde şimdiden 1 milyon sternlik bir servetin sahibi oldu.

Sıradan bir ailenin oğlu olan 16 yaşındaki Christian Owens kurduğu internet sitesi sayesinde şimdiden 1 milyon sterlinlik bir servetin sahibi oldu.
 
Kendisine teknoloji devi Apple firmasının CEO'su Steve Jobs'u örnek aldığını söyleyen Owens 16 yaşındayken kurduğu macboxbundle.com adlı sitesinde teknoloji ürünleri satıyor .İnternet üzerinden Apple firmasının bilgisayarlarında kullanılan 15 adet yazılımını indirimli olarak 50 dolardan evinden satarak ticarete başlayan Owens'ın yanında şu an 8 kişi çalışıyor. Küçük yaşta para kazanmaya başlayan Owens "Hedefim daha çok büyümek. Gelecek 10 yıl içinde neler olur bilmiyorum ama 100 milyon sterlin kazanana kadar ticaret yapmayı bırakmayacağım" diyerek ne kadar hırslı olduğunu anlattı. 7 yaşından beri bilgisayar kullanan Christian Owens, şirketinin şu anda 11 bib internet sitesine 250 milyondan fazla reklam sattığını belirtti.
 

HİZMETTEN HİZMETE FARK
 // Hüsamettin ŞENER
İnsan oğlu hizmetten hizmete farkı pek ayırt edemiyor.Günü birlir şahsi ihtiyaçlarını gelecekteki ölümcül ihtiyaçlarından üstün tutuyor... ...
06 Eylül 2010 10:27
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler