YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
15 milyon kişinin bilgilerini para karşılığı satmışlar!
15 milyon kişinin bilgilerini para karşılığı satmışlar!
12 Ekim 2013 18:10
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 milyon vatandaşın kişisel verilerini yasal olmayan yollardan alıp para karşılığında satan şebeke çökertildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirme ve Yayma" suçlarıyla ilgili bir şebekeye yönelik çalışma başlattı. Yapılan 6 aylık çalışmanın ardından İstanbul, Ankara ve Bingöl'de faaliyet gösteren bir şebekeye yönelik 3 gün önce düzenlenen baskında 8 kişi gözaltına alındı.

Önceden belirlenen adreslerde gerçekleştirilen aramalarda 6 adet diz üstü bilgisayar, 1 adet tablet bilgisayar, 3 cep telefonu ve 3 hard disk ele geçirildi. Ele geçirilen cihazlar üzerinde yapılan incelemelerde, 81 ilde yaşayan 15 milyon vatandaşın T.C. Kimlik numarası, telefonu, adresi, ana ve baba adı ile kimlik bilgilerinin kayıtlı olduğu tespit edildiği kaydedildi.

Şebekenin elde ettiği bu bilgileri, hukuk bürolarına, mağaza ve satış şirketleri ile birçok özel kuruma para karşılığında sattığı belirtildi. Emniyette işlemleri tamamlanan ve aralarında şebeke lideri B.Ü'nün de bulunduğu 8 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı kaydedildi.

 

İHA

19:26
 // ADALET E BAK
''Tutuksuz olarak yargılanmak üzere, serbest bırakıldılar'' ben daha ne yorum yazayım. Yazsam yayınlanmayacak. O denli ağzım dolu yani....
12 Ekim 2013 19:26
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler