YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 yıl sonra Mars'ta yaşayacağız!
12 yıl sonra Mars'ta yaşayacağız!
24 Haziran 2014 20:30
İnsanoğlunun en büyük hayallerinden biri olan Mars'ta yaşam, tam 12 yıl sonra gerçek olacak!

Bilim-Kurgu filmlerinin ve uzay bilim dünyasının cevapsız sorularından biri olan “Mars’ta hayat var mı?” sorusu, koruduğu gizemini yitirmeye başladı.

Akıllı telefonlar ile kontrol edilebilir uzay araçlarının fırlatılmasıyla süren gezegen keşiflerine bir yenisi daha eklendi. Mars’a gönderilen Curiosity, tüm gezegenin kaynaklarını ve gaz değerlerini ölçmeyi başardı .

Amerikalı mucit ve gözükara girişimci Elon Musk, geçtiğimzi günlerde CNBC-e ile bilim doly bir röportaj gerçekleştirdi. Kendine ait uzay gemisi olan SpaceX ile 2026 yılında NASA desteğiyle veya özel olarak Mars’a insan götürebileceklerini açıkladı. Musk, uzay bilimi dünyasını aydınlatacak keşiflerindeki temel amacının, “insanlığın hayatta kalmasını sağlamak” olduğunu öne sürüyor.

SpaceX, Mars’a gönderilmek üzere Falcon Heavy kapsülüyle birleştiriliyor. 2015’de testlere başlanacağı paylaşılan Mars yolculuğunun, 2023 yılında sona ereceği ve büyük koloniler şeklinde Mars’a insanların gönderileceği savunuluyor. Mars’a gönderilecek ve geri dönüşü mümkün olmayacak 3 Türk’ün adı ise, Dr. Güler Ergun, Yasemin Higgins ve Ece Kabadayı.

21:38
 // 12 YIL SONRA 3 KADIN
Bari 3 kadın olmasaydı... Ne bileyim, şey yani... İki kadın bir erkek olsa, e geri dönüşüde yokmuş. Adama karıları nikahlayıp gönderselerdi. Bakarsın orda hayat olur ve yeni bir insan türü olur. Yok yok, Nasa akıllıdır. Yere tüküren, havaya silahla ateş eden, koltuğun altında levye taşıyan, bulduğu her kayaya çaput bağlayan bir nesil istemez orda....
24 Haziran 2014 21:38
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler