YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?
ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?
26 Şubat 2015 14:33
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, gündeme bomba gibi düşen Şah Fırat Operasyonu karşısında muhalefet partilerinin açıklamalarını ve MHP'nin TSK'dan 'müdahale' beklentisini eleştiren çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor. Batı eliyle inşa edilen sömürgeci küresel düzen çatırdıyor. Ama Türk siyasetindeki vesayetçi anlayış hala değişmiyor. Altı boş hamasi söylemler, inandırıcı olmayan vaatler, balon üzerine yazılı sloganlar gibi, ama devam ediyor..

Kimseler duymasın; Kemal Kılıçdaroğlu “Benim Başbakanlığımda Ortadoğu’ya barış gelecek” dedi mesela. Bir düşünün, CHP birinci parti olacak. Kemal bey Başbakan olacak; daha da önemlisi CHP “Ortadoğu’ya barış getirecek.” Yani her ay bir-iki milletvekilinin istifa ettiği veya partiden atıldığı CHP’den söz ediyoruz. Yıllarca “Vatanseverlere operasyon” yaptığını söylediği Paralel Yapı ile şimdilerle kuzu sarması olan CHP’den bahsediyoruz. Her hafta yeni bir skandal yaşanan Şişli’ye barış getiremeyen CHP’yi kastediyoruz.

Tayyip Erdoğan’ı diktatör olarak göstererek onunla mücadele eden ama son 4 senede yaklaşık 400 bin vatandaşını katleden Esad’a heyet göndererek destek veren, seçimle gelmiş Muhammed Mursi’yi askeri darbe ile devirip 9 000 vatandaşını öldüren Sisi ile kavga etmeyeceğini söyleyen CHP’den söz ediyoruz.

Gelelim MHP’ye..

Şimdi MHP seçmenine dostane olarak bazı konuları hatırlatmak ve sormak isteriz. Sıralayacağımız şu konuları MHP seçmeni içlerine sindirebiliyor mu, ve kalben bunları tasvip ediyor mu?

1) 12 Eylül öncesi ülkücü gençler yıllarca CHP zihniyeti ile hem siyasi hem de silahlı mücadele ettiler. Bu mücadele uğruna binlerce ülkücü hayatını kaybetti, yaralandı, cezaevine girdi veya yurt dışına kaçmak zorunda kaldı. 12 Eylül öncesindeki zihniyeti hiç değişmemiş olan o CHP ile şimdiki yeni MHP 2007’den bu yana seçimlerde örtülü ittifaklar yapıyor. Ülke siyaseti konusunda CHP ve MHP’nin Meclis’teki tavrı ve duruşu arasında sadece bir çizgi kadar fark kaldı. İki parti de aynı davulu çalıyorlar. Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı?

2) 12 Eylül öncesi Alparslan Türkeş’in savunduğu ilkeleri hayata geçirmeye çalışan bir hükümet var. Ama yeni MHP, bu hükumete karşı savaş verirken 12 Eylül öncesi savaştığı CHP ile aynı safta siyaset yapıyor. Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı?

3) Geçen Ekim ayında HDP yönetiminin çağrısı sonrası Kobani bahanesiyle başlatılan anarşik olaylarda 50’den fazla masum vatandaşımız katledilip cadde sokak yakılırken Devlet Bahçeli “Türkiye’nin milli güvenliği sağlanmalıdır. Bu olayları yapanların insanlıkla ilgisi yok. HDP siyasi bir ucubedir” demişti. Şimdi o tür olayların daha kolay önlenebilmesi için hükumet “İç güvenlik yasası”nı çıkarmaya uğraşırken, MHP 5 ay önce “siyasi ucube” dediği HDP ve 12 Eylül öncesinde savaştığı CHP ile omuz omuza bu defa “İç güvenlik yasası”nın çıkmaması için hükumete karşı savaşıyor. Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı? 

4) Osmanlı’nın atası Süleyman Şah türbesine karşı muhtemel saldırıları boşa çıkarmak üzere Mehmetçikler, Mehter marşıyla Şah Fırat Operasyonuna gidiyor. Başarılı bir operasyonla Kobani’ye bayrağımız dikiliyor. Oraya bir mühür gibi Süleyman Şah ve iki muhafızının türbesi yapılıyor. Komutanlarımız hocalarla beraber Süleyman Şah’ın manevi huzurunda diz kırıp dua ediyor. Türbenin girişine ve içine TSK tarafından Osmanlı devlet arması asılıyor. MHP yönetiminin bütün bunları takdir etmesi beklenirken, orduyu ve komutanını tahkir ediyor. Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı?

5) 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan darbeleri ve askeri müdahaleleri yapılırken MHP, her defasında ordunun arkasında durdu. 12 Eylül darbesi sonrası Türkeş’in ağzından “Biz hapisteyiz, ama fikirlerimiz iktidarda” itirafı yapılmıştı. Şimdi darbe yapmaktan uzaklaşmış, milletin oylarıyla gelen hükumetle uyum içinde çalışan, milletin değerlerine saygı gösteren, eğitimler ve tatbikatlarda tekbir getiren, genelkurmay başkanının makamında namaz kılınan bir noktaya gelinince MHP Genel Başkanı, bu komutanı “Vatana ihanetle” suçluyor. Darbe yapmak mı vatana ihanettir yoksa milletin değerlerine saygı duymak mı? Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı?

6) MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP adına yaptığı yazılı açıklamada "Genelkurmay başkanları eskiden Türkiye’nin milli çıkarları açısından mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirler ve gerekirse istifa ederek hem kendilerinin onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı” diyerek darbeci ve müdahaleci generalleri övüyor, cumhurbaşkanıyla, hükumetle uyumlu çalışan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i suçluyor. Hem Necdet Özel’i hem de diğer komutanları hükumete ve cumhurbaşkanına karşı tahrik ediyor. Türk milliyetçileri bu durumu içlerine sindirebiliyorlar mı?

7) Lafa gelince “Kandil’e Türk bayrağını neden dikmiyorsun” diye bağıran Devlet Bahçeli ve MHP yönetimi darbeci askerleri överken ve “onların hükumete müdahale etmesini” tavsiye ederken, TSK ne zaman yurt dışı operasyonu yapsa, o operasyonu yapan orduya saldırıyor. Şah Fırat Operasyonu nedeniyle Genelkurmay’a hakaret eden Bahçeli, 26 Şubat 2008’de Kuzey Irak’a yapılan Güneş Operasyonu’nda yine TSK’ya ağır suçlamalarda bulunmuştu. Devlet Bahçeli, o zaman "Son kara harekatının, süre, bölge ve askeri hedefler bakımından ABD'nin izin verdiği ölçüde yapıldığını gösteren işaretler, ABD'nin harekatın ilk günlerinden başlayarak ortaya koyduğu tutum, bu konudaki niyetlerini göstermek açısından esef ve endişe verici gelişmeler olmuştur" demişti. Güneş Operasyonu’nu ABD’nin yaptırdığını, ABD’nin isteği üzerine de operasyonun bitirildiğini iddia ederek TSK’yı ABD ordusu gibi göstermeye çalışmıştı. Bu durumu Türk milliyetçileri içlerine sindirebiliyorlar mı?

Bu kadar inanılmaz savrulmalar bizim ruhumuza, zihnimize, benliğimize çok büyük ararlar veriyor. Size de zarar vermiyor mu? Sizi de üzmüyor mu? Sizi de rahatsız etmiyor mu?

Eğer biz yanlış düşünüyoruz ve ülkücüler bu durumu içlerine sindiriyorlarsa iktidar yolu yaklaşmış demektir. CHP, HDP ile ittifak için gizli gizli çalışıyor. O halde MHP de ittifaka dahil olsun. CHP-HDP-MHP birleşip tek parti olarak seçime gitsinler. O takdirde belki de Ak Parti’yi devirebilirler. Belli mi olur. Denemekte fayda var!

Alper TAN

26.02.2015

ANKARA NEDEN "ŞAH" DEDİ?

MÜSLÜMANLARIN TAHAMMÜLÜ SONUZA DEK SÜRER Mİ?

BATI “GÜVENLİK İÇİN” FİŞLİYOR “TÜRKİYE DİKTATÖRLÜK İÇİN!”

BATI NEDEN BATIYOR ANKARA NİÇİN YÜKSELİYOR?​

DÜNYA DİKKAT! ÖFKE PATLAMASI YAKLAŞIYOR!

İÇİMİZDEKİ FRANSIZLARA BATI'DAN DERS!​

CHARLİE DEĞİLİM KUSURA BAKMAYIN

FRANSA VE AVRUPA NİÇİN ŞOKTA!​

ALPER TAN PARİS SALDIRISININ ARKA PLANINI ANLATTI

İSLAM DÜNYASI KENDİNE GELİYOR

AFGANİSTAN'DA 3.6 MİLYON MÜSLÜMAN KATLEDİLİRKEN NEDEN SUSTULAR?

BATI'YA GÜVENME ÜLKENE GÜVEN!

BATI İÇİN “SON ASRIN EN DERİN KRİZİ”​

 

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // Eyupaltunekotem
Çok güzeel analiz etttin....
21 Haziran 2015 08:54
01:30
 // Ahmet kahve
Ağzına sağlık abi çok yerinde yazı yazmışsın. Ama rahmetli Türkeş olsaydı. Bunu okumaya kalmazdı. Zaten kendisi bu şuandaki MHP de olan millet vekillerini oraya almazdı başta Bahçeli'yi ona derdi sen en iyisi CHP de daha doğrusu başka bir partide adaylığını koy. Sadece bunu derim benden tekrar Ağzına sağlık ellerin tutan kalemlerine minnettarım sağlıkla kal....
07 Nisan 2015 01:30
00:14
 // bulut
Bahçeli ve kılıctaroglu ;)...
27 Şubat 2015 00:14