YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜRKİYE’NİN CHP VE HDP SORUNU
TÜRKİYE’NİN CHP VE HDP SORUNU
17 Şubat 2016 17:08
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, CHP ve HDP'nin politikalarını değerlendiren bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Demokrasilerin en önemli unsurlarından biri, belki de en önemlisi serbest ve dürüst seçimlerin yapılabilmesi, yani iktidarın yanında muhalefetin de bulunmasıdır. Mevcut iktidar, halkın beklentilerini yeterince karşılayamazsa başka bir alternatifin var olmasıdır. Demokrasi açısından Türkiye’nin en büyük şanssızlığı, (Kader açısından belki de şansı) hiçbir muhalefet partisinin tek başına iktidar şansının olmamasıdır.. Yakın gelecekte tek başına iktidar ihtimali bulunmayan bu partiler, en azından konumlarını muhafaza etmek için sorumsuzca konuşup sorumsuzca eylem yapabiliyorlar. 

Mevcut CHP ve HDP yönetimleri, kendilerini asla bu ülkeye, bu devlete ait hissetmiyor. Türkiye için siyaset yapmak bir yana iki parti de Türkiye’ye karşı siyaset yapıyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Bugünkü CHP ve HDP yönetimi o zaman mevcut olsaydı, 1918’de İngiliz ve Fransız askerleri İstanbul’da İstiklal Caddesi’ne girdiklerinde onları destekleyen gönülden alkışlayan azınlıklar gibi o işgalcileri alkışlayacaklardı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve Selahattin Demirtaş’ın HDP’si Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı düşmanca siyaset yürütüyorlar. Osmanlı Devleti’nin yıkılması için 20. yüzyılın başında azınlık cemiyetleri neleri yaptılarsa bu partiler de aynısını şimdi yapıyorlar. CHP ve HDP’yi yönetenlerin kahir ekseriyeti eğer Birinci Dünya Savaşı yıllarında yaşasalardı, hiç tereddüdünüz olmasın Pontus Rum, Mavri Mira, Etnik-i Eterya, Kardos Cemiyeti, Taşnak ve Hınçak Komitaları, Alyans İsralit, Makabi Cemiyeti, İngiliz Muhipleri Cemiyeti, Wilson İlkeleri Cemiyeti mensubu olurlardı.

CHP ve HDP, geldikleri nokta itibariyle 100 yıl önce kurulmuş olan saydığımız yıkıcı cemiyetlerin bugünkü uzantılarına dönüştüler. 100 yıl önce kurulan bu İslam karşıtı yıkıcı cemiyetler nasıl ki kendiliklerinden çıkmamıştı; işgalci devletlerin Osmanlı coğrafyasındaki öncü kuvvetleri olarak tanzim edilmişlerdi. Son 5 yıl içinde CHP ve HDP de Yeni Türkiye’ye karşı aynen bu şekilde dönüştürüldü, tanzim ve tahkim edildi.

Milletimizin bu gerçekleri açıkça görmesi ve anlaması gerekir. Her parti elbette iktidara gelmek için siyasi bir mücadele verebilir. İktidarla hesaplaşabilir. Yalnız şunu unutmayalım.. CHP ve HDP’nin yaptıkları iktidarla hesaplaşmak değil Yeni Türkiye ile düşmanca hesaplaşmaktır. Bu hesaplaşmada başarılı olmak için şeytan başta olmak üzere Türkiye ve İslam düşmanı ne kadar ülke ve çevre varsa hepsiyle işbirliği yapma konusunda en ufak tereddüt göstermiyorlar.

Eğer bugün Türkiye ABD ile savaşa girse bu adamlar, ABD’nin yanında bize karşı savaşırlar. Rusya ve İran bize saldırsa Moskof ve Fars askerlerinin cephesinde yer alırlar. Nasıl ki Türkiye Suriye ile karşı karşıya gelince heyet göndererek Esad’ın yanında pozisyon aldılarsa.. Nasıl ki CHP milletvekili Eren Erdem “Türkiye ile İran savaşırsa be İran tarafında yer alırım” dedi ise.. Nasıl ki CIA kuruluşu Stratfor’un TR705 kodlu adamı CHP Genel Başkan Yardımcılığı koltuğunda oturuyorsa..
Deniz Baykal işte bunlara isyan ediyor. Kendini bu topraklara ait hisseden bir insanın isyan etmemesi zaten mümkün değil.

CHP ve HDP, Lozan Anlaşması’nda sayılmış olan azınlıkların kontrolüne girmiştir. “Amaan canım sende.. Ne var bunda! Hukuki hiçbir sorun yok. Onların da siyaset yapma hakları var” diye bakılabilir. Böyle bakmak isteyen baksın. Burada hukuki bir sorun olmayabilir. Bu konu giderek siyasi, sosyal ve stratejik bir soruna dönüşüyor. Milletin, ülkenin ve devletin bekasını tehdide yöneliyor..

CHP de HDP de geleneksel siyasetlerini devam ettirmiyorlar. İki parti de geleneksel siyasetlerine tamamen yabancılaştılar. Başka ülkelerin ve başka merkezlerin davulunu çalıyorlar.

Bu konu Suriye sorunu kadar ciddi bir sorundur. Ama bu sorunun çözümü devletten ve yargıdan çok bu partilere oy ve destek verenler tarafından çözülebilir.

Deniz Baykal’ın haykırışı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çarpıttığı gibi “iktidar partisine can simidi olmak için” değildir. CHP’nin nereye yuvarlandığını CHP tabanına göstermek içindir. 

Böyle bir sese HDP içinden de ihtiyaç var. Umut edelim ki gelsin. Aksi halde iki parti de korkunç bir felakete doğru hızla ilerliyor.
 
Alper TAN
17.02.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

SURİYE’DE DEVRAN DÖNÜYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

MOSKOVA-TAHRAN-ŞAM-CHP-HDP=EKSEN

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

RUSYA VE İRAN DA KAYBEDECEK!

MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.20162017 VE SONRASI NELER OLABİLİR? 22.12.2016BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR” 17.12.2016İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI? 16.12.20163.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR” 12.12.2016BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR! 08.12.2016
 // musa ulusoy
Ingiliz gemiciler ve yamyam fareler geldi aklıma birden , nedense...
22 Şubat 2016 07:43
 // Mustafa topuz
Selamın aleyküm kaleminize sağlık bunların yaptıklarına göre ancak bu yazılabilirdi yazınızı kanal a da dinledim yüreğim biraz soğudu sadece teşekkür etmek ve allah kaleminize ve zekanıza ruhunuza kuvvet versin demek için yazdım elimizden dua etmek geliyor insallah yerini bulur...
18 Şubat 2016 12:06