YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR
SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR
25 Mayıs 2015 12:47
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 7 Haziran seçimleri öncesi oluşan ittifakları analiz etti. İşte Tan'ın o analizi:

Eski Türkiye’nin dışarıdaki ve içerideki gizli ve açık aktörleri panik halindeler. Hezimet korkusuyla bugüne kadar gizli ve örtülü olarak kullandıkları aktörleri açıktan devreye soktular. Çünkü bu seçimi, çok büyük bir SAVAŞIN SON SAHNESİ olarak görüyorlar. Yani bir nevi ölüm-kalım mücadelesi... Yenilginin mukadder olduğu ve mevcut askerlerin kifayetsiz kaldığı anlarda savaş için YEDEK ASKERLERİN GÖREVE ÇAĞRILMASI gibi bir durum bu.  

Yeni Türkiye’ye karşı ortak taarruz için Meclis içi ve Meclis dışı tüm muhalefeti aynı mevziye dizdiler. Yasal siyasi partiler kifayetsiz kaldığı için Paralel, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerini de muhalefetin arkasına monte ettiler. O da yetmedi şimdilerde SON ÇARE olarak ABD, NATO ve diğer İslam düşmanı uluslararası aktörler göreve çağrılıyor.

Pensilvanya’nın savaşçıları, Cemaat tabanından “HDP’ye oy vermem” diyenleri bakın nasıl ikna etmeye çalışıyor! Paralel Örgüte ait Fatih Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler hocası Doç. Savaş Genç, uluslararası ilişkilerini o denli geliştirmiş ki  “ELİM HDP’YE OY VERMEYE GİTMEZ DİYENLERİ ANLAMIYORUM. ZİRA HDP’YE VERMEDİĞİNİZ HER OYU ASLINDA AKP’YE VERMİŞ OLACAKSINIZ. ELİNİZE BİR DAHA BAKIN” diyerek Cemaat tabanının HDP’ye oy vermesini istiyor. Daha düne kadar “PKK’yı biz bitireceğiz, KCK operasyonlarını biz yaptık, Hükümet engelliyor” diyenler, “Hükümet PKK ile anlaştı, memleketi satıyorlar” yaygarası yaparak Oslo görüşmelerini deşifre edip çözüm sürecini baltalayanlar, şimdilerde PKK’nın, KCK’nın ve onların arkalarındaki karanlık odakların amansız savaşçıları oldular.

Bugünlerde PKK-KCK’nın siyasi uzantısı HDP’ye oy toplayan Paralel savaşçılar unutmayınız ki MİT, PKK-KCK ile ittifak yapıyor yalanını uydurarak MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ve MİT’e kurumsal olarak operasyonlar yapmışlardı. Bilmem şimdi anlaşılıyor mu, gerçekte kimlerin KCK ile ortak hareket ettikleri!!

Paralel Yapı'nın desteklediği HDP’nin Adana ve Mersin bürolarına geçen hafta eşzamanlı bombalı saldırı yapıldı. HDP bu saldırıları anında Hükümete izafe etti. Polis saldırıyı DHKP-C’li bir saldırganın yaptığını ortaya çıkarınca ise derin ittifak deşifre oldu. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, “DHKP-C, bize desteklerini ifade etmiştir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Zaten bu konularda fail olarak görülen ya Kürtlerdir, ya solculardır” dedi. HDP, saldırıyı yapan kişi yakalanınca onu suçlamak yerine “teşekkür etti.” Neden? Çünkü terör örgütlerinin birbirlerini desteklemeleri bu şekilde oluyor. DHKP-C, HDP bürolarına saldırı yapıyor, suç IŞİD’in üzerine atılıyor. Böylece HDP mağdur edebiyatı yaparak Kürtlerin, solcuların ve cemaatin oyları bu şekilde himmet gibi toplanmaya çalışılıyor. HDP, saldırganı yakalayan Hükümete teşekkür etmiyor. “Hükümet bize bir iyilik yapmadı” diyor. Ama saldırıyı yapan “DHKP-C bizi destekliyor” diyerek DHKP-C terör örgütüne teşekkür ediyor.

Kim bu HDP’nin teşekkür ettiği ve HDP’yi destekleyen DHKP-C? Berkin Elvan cinayetini aydınlatmak üzere olan savcı Mehmet Selim Kiraz’ı daha geçen ay İstanbul Adliyesi’nde şehit eden azılı terör örgütü. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve CHP’li Sezgin Tanrıkulu’dan medet bekleyen terör örgütü.

Malatya’da MHP’nin de HDP’yi desteklediği ortaya çıktı. Tabloya bakar mısınız? Yeni Türkiye’ye karşı içeride CHP-MHP-HDP-SP-DHKP-C-PKK-PARALEL cephesi kuruldu..

Gelelim bunların dışarıdaki ağa babalarına.. İki gün evvel, ''Türkiye üzerindeki kara bulutlar'' başlıklı bir yazı kaleme alan New York Times gazetesinin ''yazı işleri kurulu'' Türkiye'de 7 Haziran'da gerçekleşecek seçimlerle ilgili, paralel örgüt ve diğer ortaklarını referans gösterip “Hükümete darbe” çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarılmasını isteyip uyarması gereken adresi de gösterdiler.

ABD’ye göre, “Türkiye'de kritik genel seçimlere iki hafta kala, tansiyon yükseliyor”muş. “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren bazı kesimler, AK Parti'nin seçimleri kazanmasını sağlamak için yeni bir baskının başlamasından korkuyorlar”mış. “Siyasi sürecin zalimce manipüle edilmesi ciddi bir hata olur”muş.

“Erdoğan'ın karşı çıktığı bir başlıktan ötürü Hürriyet gazetesine yönelik yapılan suç duyurusuyla yeni bir alarm” çalmış. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “ABD'de gönüllü sürgünde bulunan İslamcı vaiz Fethullah Gülen'le bağlantılı çok sayıda medya organının yasaklanmasını” istemiş. “Bu seferki tehlikeli atmosfer, alışılmadık biçimde karanlık ve korku verici” imiş. “Erdoğan doğruyu söyleyenlere karşı giderek hasmane bir tavır takınıyor”muş.

..Ve Netekim… “ABD ve diğer NATO müttefiklerinin, Erdoğan’ı bu yıkıcı yoldan geri döndürmesi gerekiyor”muş.

Şimdi bir düşünün. Binlerce yıllık Mısır tarihinin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kanlı bir askeri darbe ile devriliyor. 9-10 bin insan öldürülüyor. ABD buna darbe bile demiyor. New York Times’ın yazı işleri bu konuda bir eleştiri getirmiyor. O da yetmedi darbeci Sisi bu Cumhurbaşkanı Mursi’yi idama mahkum ediyor.. ABD ve New York Times yazı işleri yine bir eleştiri getirmiyor. Halk tarafından seçilmiş Hükümeti gayrimeşru yollarla devirmeye çalışan Paralel Örgüt’ün yönlendirmesi ile Türkiye Cumhurbaşkanı'na ve Hükümetine NATO’nun darbe yapması çağrısı yapılıyor.

Bakınız “muhalefet ediyor” demiyoruz. Her gün Cumhurbaşkanına ve Hükümete küfreden SÖZCÜ’nün, tescilli muhalif yazarı Soner Yalçın bile şunu yazıyor..

“Erdoğan’ı sevmeyebilirsiniz. Erdoğan’a karşı olabilirsiniz. Ancak… Hakikata aşkla bağlı iseniz… Hakkaniyetli iseniz.. Uluslararası parmakların Mursi’yi idama götüren “casusluk operasyonunun” benzerinin Erdoğan’a yapılmak istendiğini görmek zorundasınız. İnsan hatasının en büyük sebebi, duygularla akıl arasındaki savaştır. Akıl diyor ki: Erdoğan’a rağmen Türkiye’yi ve demokrasiyi savunmalıyız…”

Türkiye’ye karşı büyük bir uluslararası operasyon yapılıyor. Organize bir saldırı düzenleniyor. Bu alçaklıkları görmüyor muyuz? Bunların hesabını sormayacak mıyız? Öyle inanıyoruz ki biz bunların hesabını sormazsak Allah bize bunun hesabını sorar..

Alper TAN

25.05.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?​

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

MÜSLÜMANLARIN TAHAMMÜLÜ SONSUZA DEK SÜRER Mİ?

BATI İÇİN "SON ASRIN EN DERİN KRİZİ"

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
ey akıl sahipleri
 // ahmet ceylan
İKTİDARIN İCRAATLARININ ÖNÜNÜ KESİYORLAR.MENDERESE KARŞI İNÖNÜYÜ-ECEVİTE KARŞI DEMİRELİ-DEMİRELE KARŞI ECEVİTİ-ÖZALA KARŞI EVRENİ DESTEKLEMİŞTİR.ŞİMDİ DE AKPARTİYE KARŞI TÜM MUHALEFETİ DESTEKLİYOR.HALA AKLI DEVREYE SOKMAYACAKMISINIZ.??*...
26 Mayıs 2015 Salı 10:31
ey akıl sahipleri
 // ahmet ceylan
HANGİ SOLCU FİKRİNDEN VAZGEÇTİ,HANGİ MİLLİYETÇİ FİKRİNDEN VAZGEÇTİ??? NEDEN BUGÜN HEPBİR AĞIZDAN AK PARTİ DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR???HİPTONİZMA OLMUŞ GİBİ AK PARTİYE CANHIRAŞ BİÇİMDE AK PARTİYE SALDIRILIYOR.ETRAFINIZA BİR BAKIN .EN AZINDAN AMERİKAN,ALMAN,İNGİLİZ,İSRAİL BASININDA YAZILANLARA BİR GÖZ ATIN.İKTİDARDA KİM OLURSA OLSUN DIŞ GÜÇLER DEVAMLI MUHALEFETİ DESTEKLİYOR ...
26 Mayıs 2015 Salı 10:29
 // dirilis
Allaha Şükür bu millet artık bu oyunların farkında nasilki Tunus dönüşü liderimizi sabaha kadar bekleyip dinlediysek bu bedende bu can olduğu sürece bu mukaddes vatanı hainlere bırakmayacağım...
26 Mayıs 2015 03:46