YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SAVAŞ ARTIK AVRUPA’DA
SAVAŞ ARTIK AVRUPA’DA
14 Kasım 2015 18:37
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paris'te 127 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının ardından Avrupa'nın bundan ders çıkarması gerektiğini ve burnunu Ortadoğu'dan çıkarması gerektiğini vurguladı. İşte Tan'ın o analizi:

“Paris’te bir adam öldürülürse bu bir cinayettir, Doğu’da elli bin insan boğazlanırsa bu sadece bir meseledir.” Victor Hugo.

Daha Avrupa Birliği kurulmadan bir asır önce Fransız şair-yazar devlet adamı Victor Marie Hugo 19. yüzyılda AB standartlarını veciz şekilde böyle serlevha yapmıştı. Nitekim aynen öyle devam ediyor...

ABD öncülüğündeki son Afganistan işgalinde 3.6 milyon Müslüman katledildi. Yine aynı Haçlı koalisyonunun işgali sırasında Irak’ta da 1.2 milyon Müslüman katledildi. Avrupa ve ABD açısından bu milyonların ölümü sıradan bir mesele oldu. Batı ve İsrail desteğini arkasına alan diktatör Beşşar Esad ise son beş yılda Suriye’de yaklaşık 400 bin Müslümanı katletti. Bu da sıradan bir mesele... Suriye’de 11 bin insanın uluslararası hukukla yasaklanan kimyasal silahlarla öldürüldüğüne dair 55 bin fotoğrafın ortaya çıkması da sıradan bir mesele.. Tıpkı 1979 yılından bu yana Batılı devletlerin çıkardıkları savaşlar ve saldırılarda ölen Müslüman sayısının 12 milyonu, bu savaşlarda yaralanan Müslüman sayısının 60 milyonu geçmesi de sıradan bir mesele olduğu gibi..

10 Ekim 2015’te Ankara’da 102 insanın öldürülmesi ile 11 Kasım’da Beyrut’ta 50 Lübnanlının öldürülmesi, 286 kişinin öldürülmesi ise mesele bile değildi zaten.

90’lı yıllarda Fransa Cumhurbaşkanı Francois Mitterand ve karısı Danielle Mitterand, Türkiye’ye karşı korkunç terör yapan PKK’ya hamilik yaptı.

Türkiye’ye karşı savaşan azılı terör örgütü DHKP-C’nin başı Dursun Karataş ölünceye kadar Paris’te değerli bir misafir olarak el üstünde tutuldu..

Türkiye, 2012 Aralık ayında PKK terörünü bitirmek üzere Çözüm Süreci’ni başlatınca bundan bir ay sonra Ocak 2013’te Paris’in göbeğinde PKK’nın üst düzey üç kadın yöneticisinin katledilmesini sağladı. Aradan geçen 3 yıla rağmen bu cinayetlerin aydınlatılmasına dair bir santim ilerleme olmadı. İtinayla üzeri örtüldü...

Fransa savaş uçakları, Haçlı koalisyonuna ait diğer ülkelerle beraber IŞİD bahanesiyle aylardır Suriye’de sivil Müslümanları öldürüyor, katil Esad’ın bitmek üzere olan siyasi hayatını uzatmaya çalışıyor.

Batı, Suriyeli Müslümanların dramını durdurmak için destek verme bir tarafa mülteci durumuna düşen masumların halini sosyetik defilelerde alay konusu yaptı.

PKK terör örgütünün Suriye şubesi PYD’nin üst düzey temsilcileri özel davetle Elysee’de 10 Şubat 2015’te bizzat Fransa Cumhurbaşkanı Hollande tarafından sarayda ağırlandı.

Alman-Fransız ortak kanalı ARTE’de PKK terör örgütünün belgeselini yayınlayarak bu teröristleri özgürlük savaşçıları ve kahraman savaşçılar olarak gösterdiler. Fransız ve Alman casuslar PKK’nın içinde Türkiye’ye karşı savaşmaya devam ediyorlar.

Bütün bunlara rağmen neler oluyor? Batılı ülkeler terörden şikayet ediyorlar. Masum ayaklarına yatıyorlar. Timsah gözyaşları döküyorlar. Her ne kadar onlar, katledilen milyonlarca Müslümana üzülmeseler ve halklar olarak o katil liderlere destek verseler de Paris’teki son saldırıda ölenlere biz elbette üzülüyoruz.

Fransa ve Avrupa halkları eğer Paris’te ölenlerin katillerini IŞİD’çiler olarak görür ve gerçeğin diğer boyutlarına gözlerini kapatırlarsa bu hadiseler tekerrür eder. Herkes şunu bilsin ki Suriye’de ölen yüzbinlerin de Paris’te ölenlerin de katili diktatör Beşşar Esad’la beraber o diktatöre destek veren Fransa ve diğer Avrupa hükümetleridir. Paris'te ölenlerin baş katillerinden biri de Washington hükümetidir. Kendini imha edecek kadar öfke patlamasına ulaşan o saldırganların bu noktaya kim tarafından nasıl getirildiğini eğer ki Batı kamuoyları anlamazlarsa olaylar devam eder. Bugün Paris’te olanlar bir süre sonra diğer Avrupa başkentlerinde olur, olabilir.. O saldırganları bu noktaya getiren öfke ve nefret, ABD ve Avrupa hükümetlerinin bugüne kadar devam eden kirli politikalarıdır.

Haçlı dünyası ektiğini biçiyor.

Rüzgar eken fırtına biçer, şiddet şiddeti doğurur.

Küresel güçler Suriye’yi bu hale getirdikleri yetmiyormuş gibi saraylarda misafir edip çiftliklerde besledikleri terör örgütlerini kullanarak Türkiye’yi de Suriyeleştirmek istediler..

Peki ne oldu?

Bir gecede Paris, Suriye gibi oldu. Kobani gibi, Halep gibi oldu. Kabil’den daha beter oldular.

PKK ile mücadelede Türkiye’nin birkaç mahallede sokağa çıkma yasağı uygulamasını Batılılar eleştiriyorlardı. PKK terörü ile mücadelede “tarafları” mutedil olmaya davet ediyorlardı. TSK’nın orantısız güç kullandığını söylüyorlardı.

Ne oldu?

Kibirli, nobran, buyurgan Avrupa’nın karizması çizildi. Saldırganlar, Alman-Fransız milli maçında Fransa Cumhurbaşkanının da olduğu stada kadar geldiler. Paris’te aynı anda senkronize olarak 7 noktada saldırı gerçekleştirdiler. Aynı anda ülke çapında olağanüstü hâl ilan edildi. Fiilen sokağa çıkma yasağı çağrısı yapıldı. Sosyal medya kısıtlandı. Hava ve demiryolu ulaşımı kısıtlandı..

Ortada ne özgürlük kaldı ne de romantizm...

Umarız kibirli Avrupa, bundan bir ders çıkartır ve Ortadoğu’ya burnunu sokmaktan vazgeçer.

Görünen o ki bu olay, diğerlerine hiç benzemiyor. Bir örgüt, bütün güvenlik duvarlarını aşarak bu gün Paris’te aynı anda 7 noktada senkronize bir saldırı gerçekleştirebiliyorsa, böyle bir altyapı ve kabiliyete sahipse, benzer saldırıları diğer Avrupa başkentleri, Rusya ve Amerika’da da yapabilir.

Ortadoğu’daki savaş artık Avrupa’nın kalbinde..

Ateş Ortadoğu’da yanarken, fırsattan istifade ısınmaya çalışanlar, ateşe benzin dökenler, bakalım şimdi ne yapacaklar?

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Alper Tan

14.11.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

HANGİ ÜLKEDE HANGİ PARTİ BİRİNCİ OLDU? ŞAŞIRTICI SONUÇLAR!

1 KASIM NİÇİN ÇOK ÇOK ÖNEMLİ?

"FÜRUAT" BİR KONU

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

AVRUPA VE ABD’NİN KADERİNİ “ÖTEKİLER” BELİRLEYECEK. AZ KALDI!

HAÇ-ASALA-PKK-SAVAŞ

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
nefret dili
 // Osmanlı torunu
Sayın Alper Tan bey. analizleriniz süper. mhp gnl bşk sayın Devlet Bahçeli bey,Ak parti tekliflerinin hepsine hayır diyerek, tabanda seçmenini ve gençliğini ak parti ve sayın Recep Tayyip beye karşı sürekli ve artarak kinlendirmeye ve nefrete dönüştürmeye yönelik politika güdüldüğünü, ileride bu nefreti bir türlü kullanmayı düşünüyorlar sanki.selamlarımla...
19 Kasım 2015 Perşembe 22:27
 // yorumcu Sami Seker
Selamun aleykum Suara . Nin yorumunu aynen onayliyorum...
15 Kasım 2015 21:32
 // yorumcu Sami Seker
Selamun aleykum Suara nin sozlerini aynen bende Soyluyorum ekleyecek kelimem yok...
15 Kasım 2015 21:30