YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE
PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE
21 Ocak 2014 15:31
"Haçlı koalisyonu, doğrudan savaşlardan sonuç alamadı, şimdi iç çatışmalarla hedefe ulaşmaya çalışıyor..." Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Türkiye'de yürütülen operasyon üzerinden tüm İslam dünyasındaki gelişmeleri analiz etti.

O iki yıldır defalarca yazdık, yazıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sonunda kurulan küresel sömürge düzeninin iflas ettiğini ve halkların bağımsızlaşmak ve bu sömürü düzeninden kurtulmak için başkaldırmaya başladığını vurguladık. Halkların bağımsızlaşma mücadelesinin, Dünya'yı yeniden büyük bir savaşa doğru hızla sürüklemeye başladığına dikkat çektik. Müslüman halkların bağımsızlık mücadelesi durmayacak. Tunus’ta başlayıp Mısır, Libya, Yemen ve Suriye’ye yayılan özgürlük ateşi sönmeyecek. Görülüyor ki daha da yayılacak.

Müslüman halklar, asırlık esareti bitirme savaşlarını veriyorlar. Bağımsızlık savaşı verilirken acı da çekiyorlar. Hiç unutulmaması gereken bir konu. Dünyada her şeyin bir bedeli var. Özgürlüğün de bedeli var. Keşke bu kadar ağır olmasaydı. Ama Müslüman halklar özgürlükleri için ağır bedeller ödüyorlar.

Dünyanın öbür ucundan gelip, sudan bahanelerle Afganistan’ı, Irak’ı işgal edip milyonlarca Müslümanı katledip, milyonlarcasını sakat bırakıp bu ülkeleri enkaz yığınına çevirirken, ABD’ye “Buralarda ne işiniz var” demeyenler, utanmadan sıkılmadan Türkiye’ye diyorlar ki; “Sizin Tunus’ta ne işiniz var. Sizin Suriye’de ne işiniz var?” 

Çin, Doğu Türkistan’da Müslümanları katlediyor. Fransa Orta Afrika’da Müslümanlara karşı savaş yürütenleri destekliyor. Mali’de aynısını yapıyor. ABD Afganistan’da Haçlı koalisyonu şeklinde Afgan Müslümanlarla savaşıyor. Yine aynı koalisyon Mısır’da darbeci General Sisi eliyle Müslümanları eziyor. Suriye’de katil Beşşar Esad’a destek veren Haçlı koalisyonuna Müslüman İran da dahil durumda. Türkiye’de ise Müslümanlara karşı bu savaş dini kisveli paralel yapı eliyle yürütülüyor. Yani Mısır, Suriye ve Türkiye’de Müslümanı Müslümana kırdırma senaryosu uygulanıyor.

Afganistan ve Irak savaşları doğrudan Haçlı koalisyonu şeklinde yapıldı. Bu ülkeler enkaza çevrildi. Ama esas maksatlarına ulaşamadılar. Doğrudan savaşlar, Haçlı koalisyonu için olumlu sonuç vermedi. Şimdi farklı bir yöntem kullanılıyor. Bu yöntem zaten onların son bir asırdır yoğun biçimde uyguladıkları bir savaş yöntemi. İçerden maşalar kullanarak, iç çatışma çıkartarak hedefe ulaşmak.

Bu ülkenin ana muhalefet partisi CHP, katil Suriye yönetiminin zalim liderini desteklemek için heyet gönderdi. Zulme destek verdi. Taksim Gezi eylemlerinde Polisin göstericilere su sıkması nedeniyle hükümete demediğini bırakmayan, Tayyip Erdoğan’ı yerden yere vuran Kemal Kılıçdaroğlu, son 2-3 sene içinde 150 bin vatandaşını akla hayale gelmedik yöntemlerle katleden, kimyasal silah bile kullanan Beşşar Esad’a arka çıkıyor, destek veriyor.

Provokatif Gezi eylemlerini yapanların içinde “iyi insanlar” olduğunu söyleyerek onlara destek veren paralel zihniyet ise ülkenin seçilmiş hükümetine ve onun Başbakanı'na karşı, “vekaleten” savaş yürütüyor. Mısır’da, Bangledeş’te, Suriye’de zulmü alkışlayan, en azından zulme karşı sessiz kalan zihniyet, Türkiye’yi yöneten hükümeti diktatörlükle suçluyor.

Gezi benzeri olaylar İspanya ve Almanya’dan sonra olur ya Belçika’da Fransa’da İngiltere’de de başlarsa Kopenhag kriterleri nasıl işleyecek merak ediyoruz.

AB normlarını, Kopenhag kriterlerini istediğini söyleyen zihniyet en başta halkın iradesine saygı duymuyor, tahammül edemiyor. Güya demokrasiyi savunurken 2 ay sonra gelecek sandığı beklemeden hükümete karşı darbe yapmaya çalışıyor. Sözde sandığı savunup fiilen darbe yaparak iktidar olmak istiyor. Kendisine darbe yapma özgürlüğünü dahi savunan malum düşünce, kendisinin medyada eleştirilmesine bile tahammül edemiyor, eleştirenleri paralel yargı eliyle susturmaya yelteniyor.

Müslümanın parasıyla, Müslümanın evlatlarıyla, Müslümanlara karşı, başkalarına vekaleten operasyon çekenler bunun faturasını da göze almalılar. Müslümanın fitresine, sadakasına, kurbanına, derisine, himmetine talip olup Müslümanlara karşı operasyon yapmak ne demektir, bu millet de bunu düşünmeli.

Paralel güçler, devletin en kozmik faaliyetine karşı “savaş pozisyonunda” operasyon yapıyor. Operasyonun en gizli fotoğrafları Doğu Perinçek’in Aydınlık Gazetesi’nde yayınlanıyor. Bu ne stratejik paslaşma! Bu ne şaşırtıcı bir muhabbet. Bu ne göz açıcı iş birliği..

Yağmacı ve yıkıcı provokatörleri durdurmak için su sıktıran Başbakan'a Firavun diyeceksin, son 3 senede 150 bin insanı envaiçeşit yöntemlerle katleden diktatöre karşı savaşanlara giden desteği engellemeye çalışacaksın. Demokrat, hoşgörülü ve masum olduğunu savunacaksın. Katil İsrail’in otoritesine selam durup, kendi ülkenin iktidarına savaş ilan edeceksin. Bu savaşı da başka bir ülkeden yöneteceksin.

Bu ülkenin hükümetinin bakanlarının yurt dışı seyahatlerine ipe sapa gelmez kulplar takarak zihinleri ifsat etmeye çalışacaksın. “Sen neden oradasın” sorusuna hiç cevap vermeyeceksin.

Övüne övüne Ergenekon’u temizlediğini söyleyeceksin. Devlet, hükümet tanımayacaksın. Boşalan koltuğa kendin oturacaksın. Milletten gizli, paralel bir devlet kuracaksın. Sonra da demokrasiden dem vurup, AB havariliğine soyunacak, hümanist masumiyetine bürüneceksin. Oh ne ala.

Siz önce, savunduğunuz AB ülkelerinden birinde Kopenhag kriterlerine uygun böyle paralel bir devlet kurun da sonra konuşun isterseniz. Hadi size hayırlı tıraşlar..

Alper TAN

21.01.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

KİM İÇİN SAVAŞIYORUZ?

BİLDİRİ DAĞITAN SAVCI MI ADALET DAĞITAN HAKİM Mİ?

VESAYETÇİ MÜSLÜMANLARLA İMTİHANIMIZ-MISIR VE TÜRKİYE

MISIR'DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN SONU

KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

TAKSİM DEREBEYLİĞİ'Nİ KİM KURDU?

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
10:09
 // Ramazan 1453
Allah razi olsun sizingibi guclu kalemlerden sayinizi arttirsin toplumu aydinlatiyorsunuz 700 yil dunyayi adalet dagitan bir milleti rahat birak mayacaklardir hep birlikte muslumanlar olarak uyanik olmaliyiz gun birlik olmagunudur dualarla...
24 Ocak 2014 10:09
anlamyana anlatmak
 // selami durmuş
akıllarımız hep sonradan idrak ediyor. gülen abdye gittiğinde 28 şubat nedeniyle gittiğini sandık. ama hiç bir zaman 28 şubat hakkında konuşmadı. düşünüyorumda gülen ergenekonun kaçıncı kolu. güleni genel kurmaydan sormak lazım özel harp dairesinin adamı olup olmadığını.....
23 Ocak 2014 Perşembe 19:51
00:01
 // İŞGALDEN TAM KURTULUŞ
Türkiye'nin işgalden kurtuluşu ve tam bağımsız olması, Chp'den kurtulmakla olur. Baksanıza; hangi iktidar, ne kadar güçlü gelirse gelsin, gerçek iktidar hep Chp ve onun yavrusu Mhp oluyor. Chp'nin kökü kazınmadan, bu ülkeye ne huzur, ne refah, ne de, tam bağımsızlık olur. Alper abi; yine nokta atışı yapmış ve tam isabette bulunmuştur....
23 Ocak 2014 00:01