YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Necmettin Erbakan'a sorular...
Necmettin Erbakan'a sorular...
23 Eylül 2010 13:56
ALPER TAN

CHP’nin, İslam’a, İslam Peygamberine ve Hac farizasına hakaret eden ve bunlarla dalga geçen derin lideri Önder Sav ve ekibinin danışmanlığı ve desteği ile Saadet Partisi’nin yönetimi mahkeme kararıyla sözümona kayyuma devredildi. Kayyum olarak ise mahkemedeki iki taraftan biri olan Necmettin Erbakan’ın adamların seçildi. Mahkemenin belirlediği kayyumun tek yönlü olması tesadüf mü dür?

Peki onlarca yıldan beri Necmettin Erbakan’la beraber siyaset yapan ve daha sonra da partiye genel başkan olan Numan Kurtulmuş, Erbakan tarafından neden aforoz edildi, şimdi de neden mahkeme kararıyla siyasi infaza tabi tutuluyor? Bu yazı da fazla kanaat belirtmeden bazı sorular sorarak herkesin bu soruların cevabını düşünmesini diliyorum.

-Referandumdan önce Şevket Kazan, Numan Kurtulmuş’a gelerek Saadet Partisi, Hüsamettin Cindoruk’un partisi, Abdullatif Şener’in Partisi ve Saadettin Tantan’ın partisinin bir araya gelerek önümüzdeki seçimde ittifak yapmasını teklif etti mi?

-Bu teklif gelince Numan Kurtulmuş Şevket Kazan’a “Ben 28 Şubat artıklarıyla siyaset yapmam, böyle bir şey yaparsanız bunu kamuoyuna açıklarım. Bunu Erbakan hocaya böyle iletin” dedi mi?

-Bu siyasi senaryo Ergenekon’un siyasi kanadıyla birlikte hazırlandı mı?

-Necmettin Erbakan, Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan gibi isimler referandum öncesi “Hayır” deme kararı aldı mı? SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan ekibinin “hayır” deme kararını öğrenince, acilen, “SP olarak evet diyeceğiz” açıklaması yaptığında Erbakan ekibini çileden çıkardı mı?

-Yukarıdaki gelişmeler üzerine Necmettin Erbakan ekibi SP kongresinde Numan Kurtulmuş’tan intikam alma planı yaptı mı?

-SP kongresinde hezimet yaşadıktan sonra Erbakan ekibi, kongrenin yenilenmesi için delegelerle görüşürken ve imza isterken “Numan beyi daha yüksek oyla genel başkan yapmak istiyoruz” şeklinde konuşulup delegeler yanıltılarak imza toplandı mı? Kongrenin yenilenmesi için toplanan delege oylarının çoğu, delegelerin kandırılması sonucu olabilir mi?

-Erbakan, delegeleri tek tek arayarak nabza göre şerbet konuşmalar yaptı mı?

-Erbakan’ın has adamı Şevket Kazan Önder Sav’la aslında neyi görüştü?

-Şevket Kazan ve Oğuzhan Asiltürk, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP’nin has adamlarından Şahin Mengü ve HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek ile sık sık istişare yapıyor mu?

-Bu ekiple yapılan istişareler Milli Görüş’e ne gibi katkılar sağlıyor?

-Bu görüşmeler madem normal görüşmeler ise kamuya açık değil de neden gizli gizli yapılıyor?

-Bu görüşmelerde yapılan istişareler Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararda etkin şekilde işe yaradı mı?

-Erbakan ekibinin mahkemeye sunduğu emsal kararların tamamına yakınının CHP örneklerinden oluşması sadece bir tesadüf mü?

-SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan’a rağmen referandumda “Evet” dediği için cezalandırılıyor olabilir mi?

-Erbakan bu cezalandırma işini kendi başına mı veriyor yoksa Ergenekon’un avukatları ile işbirliği halinde mi?

-Necmettin Erbakan referandum öncesinde “evet” diyeceklerini açıklamasına rağmen, oğlu, kızı, gelini, damadı neden oy kullanmadı?

-Sandığa gittiğinde Erbakan gerçekten “evet” oyu mu verdi yoksa, “hayır” mı dedi?

-Milli Görüş’ün yayın organı olan TV 5’in kuruluş sermayesi Milli Görüş’ü seven vatandaşlardan toplanan paralarla mı kuruldu yoksa Erbakan ailesinin verdiği paralarla mı? TV 5’in karasal frekansları neden başkasına satılmadı da statüko ve Ergenekon’u savunan Doğan Grubu’na yani CNN Türk’e satıldı?

-TV 5 satıldıktan sonra alınan paralara “Hocam bu ümmetin parası nasıl olur” diye itiraz edilmesine rağmen Necmettin Erbakan bu paraları aldı mı almadı mı?

-Saadet Partisi, Fatih Erbakan’ın “muhterem babası”nın şahsi malı veya özel şirketi midir yoksa bir siyasi parti midir? 

-Erbakan ve ekibi Numan Kurtulmuş’u bertaraf ederek partiyi nereye götürmek istiyor? Farklı bir siyasi dil kullanarak da olsa CHP-MHP-BDP-İP çizgisine götürmek istiyor olabilir mi?

-“Saadet Sitesi”nde işler yolunda mı yoksa karışık mı?

-Necmettin Erbakan, rejim düşmanı olarak görülen dört partisini kapattırmış olmasına, rejim savunucuları nazarında bu kadar “tehlikeli” olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti tarihinde “ev hapsi” cezasıyla tecziye edilme ödülüne çaptırılan tek TC vatandaşı olmasını kime borçlu?

-Bundan 37 sene önce yapılan anlaşmaların bir sonucu olabilir mi?
 

..ve son soru: Bugüne kadar Ergenekon’un çok geniş bağlantıları ortaya çıktı. Diğer kanatları acaba ne zaman deşifre olacak? Yoksa şimdiden gerçekler ortaya çıkmaya başladı mı?

ANALİZ VİDEO

 Alper TAN

23.09.2010


 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
hak
 // baran 36
yuvamız senın refah döneminde cöktü hala belimizi dogrultamıyoruz secim zamanı harcama yapılan harcamaların parasını yolayacaz dediniz yolamadınız istediyimizde pireyi ezin yagını cıkartın dediniz hakımızı size helal etmiyoruz...
13 Ekim 2010 12:15
e.s.a.m
 // melih gok
sayin alper tan ben sizin mardinli bir hayraninizim sizin haberlerden sonra yaptiginiz analizleri dinledigim zaman gun boyu haber izlemis gibi oluyorum icim rahat yatiyorum sizin yazilari okurken sizi dinlerken kendimden geciyorum kisacasi sizinle gurur duyuyorum sizi seviyorum Allah yar ve yardimciniz olsun dualarimla sizinleyim mardinli melih...
28 Eylül 2010 23:52
hoca
 // AKTAN
çevresi holdingden hisse istiyor numanı orda tutarlar mı harekete geçtiler...
28 Eylül 2010 22:03