YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN
MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN
01 Aralık 2015 16:44
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Rusya'nın Suriye'de yaptığı katliamlara destek veren İran'ı eleştiren bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi;

Şüphe yok ki yeni bir dünya savaşının içindeyiz. Savaşın cepheleri her geçen gün daha da kızışıyor. Çatışmalar hem yayılıyor hem de derinleşiyor. Eylül ayı sonunda New York’ta BM Genel Kurulu'na katılan Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Obama ile yaptığı ikili görüşmenin hemen ertesinde 30 Eylül’den itibaren Esad’ın yanında BAAS muhaliflerini vurmaya başladı. Kimdi Esad muhalifleri dediklerimiz? Tamamı Müslümanlar..

Peki Rusya’nın Suriye’ye girme gerekçesi ne? Suriye’deki IŞİD.. Rus ordusu kimleri öldürüyor? ÖSO taraftarlarını, Arapları, Türkmenleri.. Bu arada da Türkiye’nin sabrını, reflekslerini, gücünü, kabiliyetini ve imkanlarını tartıyor, test ediyor! O amaçla hem Türkiye’nin en hassas noktası Türkmenleri vuruyor hem de Türkiye’nin hava sahasını yokluyor.

Ankara kimin ne yapmaya çalıştığının farkında. Yaptığı işi de tesadüfen, rastgele değil, bilerek ve hesap ederek yapıyor.

Obama ile New York’taki görüşmesinin hemen ardından Suriye’ye gönderilen Rus askerleri nasıl sevk edilmişti; hemen hatırlayalım. Hristiyan din adamları, Suriye’de Müslümanları öldürmek üzere havalanacak Rus savaş uçaklarını kutsamıştı. Aynı din adamları Suriye’de Müslümanlara karşı kullanılacak silahları, zırhlı araçları kutsamış, Müslümanları öldürecek Moskof askerleri için dua etmiş onları tütsülemişlerdi.

kutsama2.png

Rus orduları Suriyeli Müslümanları öldürmek üzere Rusya’dan yola çıktıklarında Rus Ortodoks Patrikhanesi bir açıklama yapmış ve Suriye’de yürütülen savaşın bir din savaşı bir Haçlı savaşı olduğunu açıkça ve kimseden gizlemeden söylemişti.

O gün bu gündür Haçlı ordusu olarak savaşan Rus askerleri, bizim kadim coğrafyamız ama Sykes-Picot sınırının güneyinde yani burnumuzun dibinde Müslümanları katlediyorlar. Katil Esad’la beraber Müslüman katlediyorlar. Rusların ve Esad’ın yanında başka kimler var? Amerikalılar, Fransızlar, İngilizler, İtalyanlar, Kanadalılar, İsrailliler ve tüm Haçlı-Siyonist ittifakı.. Din eksenli olan yeni küresel savaşta bunları yadırgamıyoruz. Bunlar İslam ve Müslüman düşmanı olmalarının gereğini yerine getiriyorlar..

Gelelim diğer meseleye.. 1979’da İran’da bir İslam devrimi yaptıkları iddiasıyla sahneye çıkan Humeyni rejimi, Suriye’de ve bu bölgede olanlar karşısında ne yapıyor? İran da yukarıda belirttiğimiz Haçlı-Siyonist ittifakıyla birlikte Diktatör Beşşar Esad’ın arkasında, onu destekliyor.

İran o kadar büyük ve affedilmesi zor hatalar yapıyor ki, bu yapılanlar Fars tarihine kara bir leke olarak geçmekle kalmaz, Humeyni rejiminin de sonunu getirebilir. Suriye’ye, Müslümanları katletmek üzere tam bir Haçlı ordusu zihniyetiyle sevk edilen Rus askerlerinin Ortodoks din adamlarınca nasıl motive edildiklerini anlattık.

İran'da Cuma imamları, “Rehber” olarak kabul edilen dini Lider Ayetullah Ali Hamaney'i temsilen hutbe verir. Peki geçen hafta ne oldu? Tahran Üniversitesi külliyesinde kılınan cuma namazı hutbesinde Cuma İmamı Ayetullah Ali Kermani, Rusya'nın Suriye'ye düzenlediği hava saldırıyla ilgili, "Allah-u Teala, inşallah Rusya'ya IŞİD'i yok etme konusunda daha fazla başarılar ihsan eder" duasında bulundu. Yani Tahran’daki Cuma İmamı Haçlı ordularının Suriye’de zafer kazanması için Allah’a dua ediyor.. Dini cehaletin, siyasi nefretin, kin ve hırsın nerelere varabileceğini düşünebiliyor musunuz? İran’daki bu anlayış, yakında Vlademir Putin’i de ikinci bir rehber olarak ilan ederse şaşırmayacağız.

dua-001.jpg

Rusya ve Putin’e tekrar dönelim. Rus savaş uçağının düşürülmesi üzerine Putin Türkiye yönetimini Türkiye’yi İslamlaştırmakla “suç”lamıştı(!) Putin Türkiye’yi böyle suçlamasından bir gün önce Tahran’ı ziyaret etmiş ve eski bir el yazması Kur’an-ı Kerim’i dini lider Ayetullah Ali Hamaney’e hediye etmiş ve yakın iki dost ülke görüntüsü vermişti.

Ne ironik bir gerçek ki Türkiye’nin İslamlaşmasına karşı olan Rus lider, 1979’da İslam devrimi yaptığını iddia eden rejimle kol kola Müslümanlarla savaşıyor.

Hem Rusya hem de İran bu kirli siyasetin hesabını vermekte çok zorlanacaklar.

Eski Hizbullah Genel Sekreteri Tufeyli’nin çok net ifadesiyle İran, “Ümmeti yok etmeye çalışan” güçlerle ortaklık yapıyor. Suriye konusuyla görevli en üst düzey İran komutanı Kasım Süleymani’nin ise Halep yakınlarında bir çatışmasında ciddi şekilde yaralandığı ve haftalardır Esad muhaliflerinin elinde sorgulandığı belirtiliyor. Bu kirli ve karanlık hedef uğruna İran, resmi askerleri ve Hizbullah’ın militanları hariç 40’ın üzerinde komutanını pisi pisine kaybetti.

‘Suriye'de öldürülen Hizbullah üyeleri şehit sayılır mı?’ sorusuna Eski Hizbullah Genel Sekreteri Tufeyli çok net bir cevap vermiş ve şöyle demişti.

“Hangi hakla şehitliği hak ediyorlar? Müslümanların çocuklarını öldürdükleri için mi? Hangi hakla şehit oluyorlar? Onları terörize ettikleri için mi? Hangi hakla şehit oluyorlar? Evlerini başlarına yıktıkları için mi? Filistin'in özgürlüğü için mi savaşa gittiler? Hayır, şehit değiller. Cehenneme gidecekler, Kur'an ayetlerinin cevabı açık.”

Alper TAN

01.12.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

AVRUPA VE ABD’NİN KADERİNİ “ÖTEKİLER” BELİRLEYECEK. AZ KALDI!

HAÇ-ASALA-PKK-SAVAŞ

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

Etiketler: , ,
ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
aynısının benzeri ama okuyun lğtfen.
 // hursit dilaver
benim takıldığım konu,savaş yapmayacağım ama intikam alacağım ne demek.gazı da kesmiyor..ne edecek bu adam.aklıma kötü şeyler geliyor.bu cemaat-i haşhaşiyecilerle fesat ve zındıka komitelerinin yardımı ile BU ADAM TAYYİP BEYİ HEDEF ALACAKTIR.geçenlerde kimdi o,sarayın yatak odasını vururuz diyen dingil.buralarla ilgili planlar falan haşhaşilerde varsa kesin putine vereceklerdir.ben bundan korkuyorum.adamlar hazardan füze atıyorlar.sayın başbakan, aman tayyip beye dikkat edin.hainimiz boldur....
05 Aralık 2015 Cumartesi 17:47
gereken çevabı tufeyli vermiş..
 // atiker
kimki suriyede esatla birlikte müslümanları öldürüyorsa cehenneme gidecek doğru söze ve kuran anlayışına yorumuna dinebilecek sözümüz olamaz .....
03 Aralık 2015 Perşembe 14:34
 // 2
Yani burada Alper Tan' ı eleştirmek yersiz suriyede kimlere karşı savaştıklarını 5 yaşındaki çocuk biliyor . bu bilinenleri bir kenara atıp iranın kullandığı kelimelere bakıp düşünmemiz :) trajikomik bir olay....
02 Aralık 2015 08:05