YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..
MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..
18 Nisan 2016 13:33
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Batı'nın kirli oyunlarına karşı Müslümanların yeni hamlelerini yazdı. İşte Tan'ın çok konuşulacak analizi:

Bu analizde, NATO'nun Müslümanlara yönelik "terör oyunları"na karşı, Müslümanların yeni hamlelerini ele alacağız.

NATO ve Varşova Paktı, kuruluşlarından itibaren hiçbir zaman birbirlerine karşı düzenli ordu savaşı yapmadılar. Tarihleri boyunca, istila etmek veya yönetimlerini ele geçirmek için hedef ülkelerdeki terör örgütlerini dirilterek veya terör örgütleri kurarak karşılıklı savaştılar... Yeraltı dünyasında savaştılar, halkları ve yönetimleri korkutarak, sindirerek yönettiler, yönlendirdiler. NATO ve Varşova Paktı arasındaki göstermelik rekabet, dünyayı iki kutuplu olarak yönetmek için bir oyun stratejisiydi; büyük ölçüde mizansendi. Türkiye'de, 1956’dan itibaren ortaya çıkan hareketlere bakılacak olursa, bu konu çok net anlaşılacaktır.

Halkları, ideolojileri, mezhepleri, etnik grupları savaştırdılar; acımasızca kan döktüler, insanları katlettiler..

Sovyetler Birliği, son savaş alanı Afganistan'ı mahvederek kendini de sonlandırdı. Varşova Paktı çöktü, Sovyetler Birliği dağıldı.. Ama NATO devam etti, ediyor.. Sovyetler’in saldırdığı Afganistan'a bu defa Sovyetler’in sözde düşmanı NATO girdi.. Sovyetler gibi onlar da Afgan Müslümanları katlettiler, ülkeyi yerle bir ettiler. Bunlar ayrı iki “çatışan paktlar” gibi görünseler de temelde aynı sevda ve aynı dava ile hareket ediyorlardı.

İşte bütün bu acılardan sonra İslam dünyası gerçekleri görmeye başladı.. Müslümanlar, yeniden güçlü yapılar kurmaya çalışıyor ve dünyada hak ettikleri yeri almak istiyor.. Müslümanlarda, bir uyanış bir başkaldırı başlamış durumda ve bu süreç, kurumsallaşarak adım adım ilerliyor.

İİT’nin İstanbul'da yapılan 13. Zirvesi bunun göstergesi oldu.. İİT tarihinde ilk defa bu çapta yüksek düzeyli ve yoğun bir katılım oldu.. Bu da gösteriyor ki uyanış ve başkaldırı artık yönetimleri de harekete geçirmiştir..

Bu tarihi zirvede; ordu, istihbarat, İslam polisi, İslam İnterpolü, çatı Kızılay ve sosyal yapıların kurulması hayata geçirilmesi kararları alındı.. Bu yapılardan çoğu zaten kurulmuş durumdaydı..

İİT ZİRVE SONRASI YAPILACAK İŞLER

Şimdi İslam ülkelerinin kurduğu yapıların ilk işi, Batı'nın daha doğrusu NATO’nun İslam coğrafyasında oluşturduğu, kurdurduğu, halkları birbirine düşürme, çatıştırma ve düşman etme maksatlı tüm terör örgütlerini temizlemek, yok etmek olacaktır. Bu terör örgütlerini coğrafyamızdan silmek için mücadele başlayacaktır. İslam coğrafyasında, Türkiye'de var olan NATO-Batı konseptli tüm örgütlerle büyük mücadele başlamış olup, bu mücadele hızla genişleyecek ve derinleşecektir. PKK, PYD, YPG, FETÖ, DHKP-C gibi örgütlerle mücadele devam ediyor. Terör örgütlerine karşı mücadele devam ederken içeriden gelen itirazlar ve bağırıp çağırmaların arkasında da yine Batı var. İslam dünyasının yeni oluşumlarına karşı çıkanlar, “yapamazlar, beceremezler” diyenlerin arkasında da Batı var. Bu coğrafyalarda artık Batılıların saltanatlarının biteceğini görmüş ve anlamış durumdalar.

Ortadoğu'da, Afrika'da, Pakistan'da, Myanmar’da tüm İslam coğrafyasında kurulmuş olup halkları katleden, görünüşte Müslüman kimlikli ama gerçekte Batı orijinli tüm terör örgütlerine karşı tıpkı Türkiye'deki gibi büyük operasyonlar geliyor, gelecek.. İslam Ordusu'nun ilk hedefi ve ilk icraatları, bu örgütlere karşı olacak.. Irak’ta, Suriye'de bulunan tüm İslam düşmanı ve halk düşmanı örgütlerle savaşılacak.. Belki bu mücadele düzenli ordularla olmayabilir, belki Batılıların taktikleri veya yöntemleri ile yapılacak. Ama ciddi bir süreç geliyor.. Er-geç bu örgütler temizlenecek..

Büyük İslam birliği için atılan ve atılacak olan önemli adımları da hatırlayalım...

* İslam Ordusu.. Yüzde yüz tam teşkilatlı, tam teçhizatlı, günün savaş şartlarına uygun olarak donatılacak. Terörizmle mücadele ayrı, düzenli ordularla mücadele farklı değerlendirilecek.. İslam Ordusu buna göre yapılandırılıyor.

* İslam Ülkeleri İstihbarat Koordinasyonu.. İslam ülkeleri arasında istihbarat koordinasyonu, İslam Ordusu ile birlikte zaten kurulmuş ve adım adım icra edilmeye başlanmış durumda..

* İslam Polis Gücü.. oluşturuluyor. Ülkelerdeki iç asayişi bunlar sağlayacaklar.. İstenen bölge veya devletlerde asayişi sağlama amaçlı bu güçten istifade edilecek..

* İslam İnterpolü.. Dünyada var olan İnterpol teşkilatına paralel hareket edecek, gerektiğinde ortak çalışacak.. Üye ülkeler arasındaki sanık değişimi ve takibini esas alacak..

* İslam Kızılayı.. İslam ülkelerindeki tüm Kızılaylar tek çatı altına alınacak.. Gerektiğinde her ülke Kızılayı bağımsız da çalışabilecek.. Ancak, bir “çatı” “İslami Kızılay” teşkilatı oluşturularak, koordinasyon misyonu verilecek.

* İslam Merkez Bankası.. Önümüzdeki üç yıl içinde üye ülkeler arasında “İslam Merkez Bankası” kurulacak. Ortak para birimine geçilecek, Dolar ve Euro’ya rakip gelecek.

* İslami finans kuruluşları.. Devletlerin ihtiyaçları için çalışacak, faizsiz bir para fonu oluşturulacak.. İslam Merkez Bankası ve finans kuruluşlarının üç yıl içinde faaliyete geçirilmesi öngörülüyor. Ortak para biriminin de 5 yıl içinde dolaşıma girmesi hedefleniyor.

* Sivil toplum yapıları teşvik edilecek.. Var olanlar desteklenecek, güçlendirilecek..

Bunların yanında daha birçok ekonomik ve sosyal proje yapılandırılıp inşallah hızla siyasi bir birliğe doğru taşınacak. 

Kervan yola çıktı.. Buna ister “İSLAM BİRLİĞİ” deyin isterseniz “HİLAFET” deyin.. Ne derseniz deyin; Müslümanlar, dünyaya artık bayrak açmış ve hızla özüne dönmeye başlamış durumda.

Yolumuz açık olsun..

Alper TAN

18.04.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN DERSLER

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

TÜRKİYE’NİN CHP VE HDP SORUNU

SURİYE’DE DEVRAN DÖNÜYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.20162017 VE SONRASI NELER OLABİLİR? 22.12.2016BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR” 17.12.2016İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI? 16.12.20163.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR” 12.12.2016BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR! 08.12.2016
ya şimdi ne olacak?
 // Mehmet TÜRK
Sayın Tan, bu yazılarınızı peynir ekmek gibi okuduk.harika. içimiz gurur ile doldu. umutlarımız yeşerdi. ümmeti İslam ve hilafet yeniden canlanıyor diye her gün Rabbimize şükreder olduk. ancak şu günlerde İsrail ile anlaşma, İsrail-ABD çizgisine kayma olayı falan. şimdi ne olacak İslam birliği?.Bitti mi yoksa? Türkiye İslam dünyasından yüz mü çevirdi? Allah aşkına bir açıklama yapın. Türkiye dönse de İslam birliği devam eder mi? biz şimdi bu durumu İslam ülkelerine nasıl açıklayacağız?????...
01 Temmuz 2016 Cuma 08:43
iSLAM ORDUSU ve OSMANLI ORDUSU
 // ismail emre
İslam Ordusu güzel oldu bize Osmanlı ordusunu hatırlatıyor topraklarımızı kaybetmemiş olsaydık bugün adı Osmanlı İslam Ordusu olacaktı yanlız osmanlı islam ordusunun farkı karabatak kuşu gibi bir görünüp bir kaybolmuyor olmayışıdır İslam ordusu bir göründü sonra kayboldu arada bul hemde en ihtiyacımız olduğu dönemde......
16 Mayıs 2016 Pazartesi 17:10
PEK MUHTEREM SAYlN ALPER TAN➷➷
 // Halîme Gözüpek
AĞABEYİMİZ:"MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR" DİYE YAZlYOR".. ARAMlZDAKİ ÇOK ALÇAK VE NÂMUSSUZ CANCASUSLAR İSE: CANKÂFİR'ANlN AYAKLARl ALTlna HALl DOKUYOR HALl!!!...
23 Nisan 2016 Cumartesi 15:14