YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MOSKOVA-TAHRAN-ŞAM-CHP-HDP=EKSEN
MOSKOVA-TAHRAN-ŞAM-CHP-HDP=EKSEN
24 Aralık 2015 16:35
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, bir zamanlar AK Parti'yi eleştirmek adına “AKP Türkiye’yi İranlaştırıyor” “AKP, ülkeyi Malezyalaştırıyor” “Mahalle baskısı yapılıyor” diyenlerin şimdiki durumunu değerlendirdi. İşte Tan'ın o analizi:

Çabucak değişen gündemler nedeniyle unutuyoruz. Geçmişi unuttuğumuz zaman ise birilerinin bizi aldatması kolaylaşıyor. Daha birkaç sene öncesine kadar Ak Parti karşıtı güruh, bu partinin taraftarlarını vazgeçirmek için neler söylüyorlardı? Şimdi birkaçını hatırlatalım..

“AKP Türkiye’yi İranlaştırıyor” “AKP, ülkeyi Malezyalaştırıyor” “Bunlar Şeriat devleti kuracaklar” “Türkiye’de eksen kayması var” “Mahalle baskısı yapılıyor..”

Şimdi sırasıyla ve farklı bir anlatımla örnekleyerek konuların üzerinde biraz düşünelim.

Ak Parti milletvekillerinden biri deseydi ki “Türkiye ile İran eğer savaşırsa ben İran tarafında savaşırım!” CHP ve MHP neler söylemezdi? Hürriyet, Cumhuriyet, Sözcü ve uzantıları Ak Parti’nin tüzel kişiliği aleyhine hangi manşetleri atmaz, hangi küfürleri yapmazlardı? Televizyonlara çıkıp neler söylemezlerdi?

Ama bakınız CHP’nin önseçimle belirlenmiş İstanbul milletvekili Eren Erdem ne diyor? “Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı İran safında olurum! İran düşerse bütün doğu düşer!” Bu hezeyanları kusan Eren Erdem’i uyarmak ve “Bu konuşma partimizi bağlamaz” demek şöyle dursun, Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP yönetimi bu sözlere sahip çıktılar.

Bu da yetmemiş olacak ki Eren Erdem sadece İran’ın değil uçak düşürme olayından sonra Türkiye’ye düşmanlık eden Rusya’nın da yanında yer aldı. Rus televizyonuna konuşup Türkiye’nin IŞİD’e sarin gazı verdiği iftirasını attı. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi, erdemsiz adamın bu hezeyanına da sahip çıktı.

Sadece CHP mi? Ak Parti’nin Türkiye’yi İranlaştırdığı iddiasını ortaya atan ve köpürtenler sadece İran’la değil, İran’ın en sıkı müttefikleriyle de beraberler. Bunlar Rus savaş uçaklarının Türkmenleri, Arapları öldürmesine ses çıkarmadıkları gibi, Türkmenleri öldürdüğü için Rus uçağını düşüren hükümeti suçluyorlar ve “17 saniye ihlal etti diye uçak mı düşürülür” diyorlar. “17 saniye ihlal etti diye uçak mı düşürülür” diyen CNN Türk’ün öz kardeşi Hürriyet Gazetesi’nin kapısının camı çatladı diye Doğan grubu günlerce sanki kıyamet kopmuş gibi yayınlar yapmış “özgür medya susturulmaya çalışılıyor” diye yaygara çıkarmışlardı.

Yaklaşan bir tehlikeye dikkat çekmek için “Kobani düştü düşecek” dediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kürt düşmanı gibi gösteren ve saldırı altındaki Kürtlere sahip çıkmadığı iddiasıyla hem hükümete hem de dindar Kürtlere, terör yaparak savaş açmış olan HDP ve onun başı Selahattin Demirtaş idi. O Demirtaş, Kobani’de Kürtleri kurtaran hem de Bayır Bucak Türkmenlerini korumak için Rusya’ya kafa tutan hükümete karşı katil Putin’in yanında saf tuttu. Yine Türkiye’yi suçladı.

Hükümetin “mahalle baskısı” yaptığını iddia edenler, Ara Güler’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını çekmesini bile içlerine sindiremediler, Ara Güler’i aforoz etmeye çalıştılar, imkanları olsa giyotinden geçireceklerdi. Hükümetin “mahalle baskısı” yaptığı iftirasını atanlar, kendi mahallelerindeki “giyotin ve infaz zihniyetine” karşı en ufak bir eleştiri getirmiyorlar..

Aynı güruh, Anıtkabir’de Fatiha okudu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yemek yedi diye Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel ödülünün geri alınması için kampanya bile başlattı.

İslam’a karşı içlerinde gizledikleri öfke nedeniyle zıvanadan çıkan ve kendilerini kontrol etmekte zorlanan bu cenah, zahiren Ak Parti, esasında İslam düşmanlığını artık “devlet düşmanlığına” “vatan hainliğine” kadar ilerlettiler.

6-7 sene önce hükümet Şam yönetimiyle iyi ilişkiler içindeyken “Suriye, bize ait olan Hatay topraklarını kendi sınırları içinde gösteriyor, AKP memleketi satıyor” kampanyası yürütenler, halkını katleden Esad’a bu hükümet karşı çıkınca tavır değiştirdi. Anında Hatay’ı unutuverdiler ve Suriye’de Müslüman ahaliyi katleden Esad’ın safına geçtiler. CHP, SP, Vatan Partisi, heyetler gönderip eli kanlı katil Beşşar Esad’a destek vermeye başladılar.

“Kürtleri öldüren IŞİD’e ses çıkarmıyor” iddiasıyla hükümete saldıran Selahattin Demirtaş, Türkmenleri ve Arapları katleden Rusya’yı destekliyor.  

Hükümetin Türkiye’yi İslamlaştırdığını söyleyen Rusya’nın en yakın müttefiki ise Humeyni rejimiyle yönetilmekte olan İran..

Buradan çıkarılması gereken bir sonuç da herhalde şu olmalı. Eğer 5-6 sene önce iddia ettikleri gibi hükümet Türkiye’yi İranlaştırsaydı Ak Parti hükümetinin en yakın müttefikleri Tahran, Moskova, Şam, CHP ve HDP olurdu.

Ne dersiniz? Yanılıyor muyum?

 

Alper TAN    

24.12.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

RUSYA VE İRAN DA KAYBEDECEK!

MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

AVRUPA VE ABD’NİN KADERİNİ “ÖTEKİLER” BELİRLEYECEK. AZ KALDI!

HAÇ-ASALA-PKK-SAVAŞ

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

Etiketler: , ,
ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
insanlığın vicdanını, Merhametin i yok edemeyecekler...!!!
 // Muhafız
Olacağız. Bizler insanın insanı katlettiği bir dünya değil, dil, din, mezhep, ırk, cinsiyet gözetmeksizin insanın insanı yaşatacağı bir dünya yaratmak için insanlığın vicdanı olmak ve bu Vicdanın, Merhametin Sesi olmak, o sesin bekçileri olmaktır. İşte onun için değil bunlar bütün dünya bir olsa da yinede insanlığın vicdanını, Merhametin i yok edemeyecekler, Cenabı Allah'ın rahmeti bereketi bütün insanlığın üzerine olsun,Cenabı Allah bütün insanlığın kalbine merhamet, vicdan tohumları eksin...!...
24 Aralık 2015 Perşembe 20:24
insanlığın vicdanını, Merhametin i yok edemeyecekler...!!!
 // Muhafız
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
24 Aralık 2015 Perşembe 20:11
 // Ibrahim isguzar
Bu hainler yine karşı cephede bir yer bulurlar ve vicdanlarını rahatlatırlardı Alper Bey....
24 Aralık 2015 18:41