YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI
KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI
10 Haziran 2014 16:01
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, son dönemlerde 'Çözüm Süreci'ni sabote etmeye yönelik girişimlerin sebeplerini içeren bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Bir asırdan beri cari olan küresel düzen hızla değişiyor. Küresel hegemon ve bölgesel derebeylerin imtiyazları tehdit altında. Bir asrı aşan süredir sömürülen milletler egemen güçleri kovmak için yoğun mücadele vermeye başladılar.

Türkiye’deki gizli “Üst Yapı”nın patronu ABD’ye 1 Mart 2003 tezkeresine “Hayır” diyerek bir nevi “One minute” çeken Ankara, ilerleyen yıllarda tamamen kontrolden çıkmıştı. Türkiye’nin bu bağımsızlık mücadelesi, benzer durumda bulunan Ortadoğu ülkelerine ilham kaynağı oldu. On yıllardır kukla diktatörler tarafından yönetilen milletler bu amaçla “Arap Baharı”nı başlattılar. Tunus, Mısır ve Libya’da özgürlük hareketleri, ilhamını Yeni Türkiye’den ve Yeni Ankara’dan aldı.

Avrupa başkentleri ve Washington, Türkiye başta olmak üzere diğer Müslüman ülkelerin hızla Batı’nın sömürge ekseninden çıkmasından son derece rahatsızlar. Bu küresel ve bölgesel statükonun değişmemesi için çeşitli yöntemler kullandılar. Başarılı olamadılar. Başarılı olamayınca klasik yöntemleri olan darbeleri devreye soktular. Mısır bunun bariz örneğidir. Aynısını Libya’da hayata geçirmek için çabalıyorlar. Suriye’de Beşşar Esad’ın yıkılmaması için onu tahkim ediyorlar. BM Güvenlik Konseyi’nde oluşturdukları “Çapraz denge” numarasıyla onu korumaya devam ediyorlar.

Ama Batı için en büyük ve en önemli hedef Yeni Türkiye.

Eğer Yeni Ankara çökertilirse diğer Müslüman ülkelerin çok rahat çökertileceğini düşünüyorlar. Bu tespit yanlış da değil. Hedef belli olduğu için Türkiye ve müttefiklerine karşı Batı, ilan edilmemiş bir “Küresel seferberlik” başlatmış durumda.

7 Mayıs 2012’de sözde “MİT soruşturması” ile hükümeti devirebileceklerini düşündükleri “A planı” devreye sokulmuştu. Bu plan tutturulamadı. Yeni Ankara o planı bozdu.

2013’ün Mayıs ayında tertiplenen Reyhanlı kanlı saldırısı ertesinde 16 Mayıs günü Beyaz Saray’da Başbakan Erdoğan ve ekibiyle yapılan görüşmelerde Türkiye ve İslam ülkelerindeki durumu görmek ve gizli ortak olmak isteyen Washington, neticede istediğini alamayacağını anladı.

Bu görüşmeden 15 gün sonra ise içerdeki paralel güçlerin de desteği ile “B seçeneği” olan “Gezi planı” devreye sokuldu. Türkiye ile eşzamanlı Mısır’da da ortak plan harekete geçmişti. Mısır’da şimdilik muvaffak oldular. Anacak planlar Türkiye’de tutmadı.

Türkiye için bu defa “C planı” yürürlüğe konuldu. “C planı” “17 Aralık darbe operasyonları” idi. 17 Aralık 2013’te başlatılan plan 2014’ün Nisan ayının ilk haftasında amacına ulaşılarak, tamamlanacaktı. Paralel güçler darbe planının her aşamasını titizlikle hazırlamışlardı. Tehlikeli kişiler yıllarca dinlenmiş, izlenmiş, amaca uygun örgütlere “üye” yapılmış, “paralel polisler” ve “paralel savcılarca” hukuk dışı gizli soruşturmalar yapılmış, iddianameler hazırlanmış, hazırlanan dosyalar bir körfez ülkesinde, Avrupa’da bir merkezde ve ABD’de ilgili merkezlerde olgunlaştırılmıştı.

Öyle ki darbe operasyonlarının ilerleyen aşamalarında hazırlanması gereken soruşturmalar bile görevli savcılarca önceden hazırlanmış iddianameler ikmal edilmişti. Tayyip Erdoğan’dan artık “Dönemin Başbakanı” veya “Devrik Başbakan” diye bahsediliyordu o iddianamede. Çünkü yurt dışında mukim ve “Kalp gözü açık darbeci taşeron,” bütün olacakları “biliyor”du. Dolayısıyla onun arkasından “sürü” gibi giden “Adanmış ruhlar” gözü kapalı ve akıl-mantık devre dışı vaziyette komutları yerine getiriyorlardı. “C planı” da hüsranla neticelendi. Yeni Ankara yine küresel numarayı bozdu.

Şimdi “D planı” devrede.. Türkiye’nin ayaklarının prangası olan terör meselesinin ortadan kaldırılmasına dönük “Çözüm Süreci”nin bozulması ve ülkenin istikrarsızlaşması hedefleniyor. Çözüm süreci bozulursa, BDP seçmeni Kürtlerin Yeni Ankara’ya olan güveni kırılacak ve Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde bu kesimdeki seçmenin Ak Parti’nin göstereceği adaya yönelmesinin önü kesilmiş olacak. Bu plana göre BDP seçmeninin ille de muhalefet adayına oy vermesi gerekmiyor. BDP sandığı boykot etse bile bu durum küresel düzenin sahipleri ve içerdeki paralel taşeronların işine yarıyor olacak.

PKK içinde bu plana hizmet eden küçük gruplar var. Bu gruplar Abdullah Öcalan’ın yürüttüğü çözüm inisiyatifinden rahatsızlar. Yol kesme, çocuk ve adam kaçırma, yakma-yıkma ve bayrak indirme girişimleri, Kürtler adına değil küresel patronlar için yapılıyor. Kesin şekilde şunun altını çizmeliyiz. Devlet Kürtlerle savaşmıyor. Taşeronluğunu aldıkları küresel güçler adına, PKK içinde bazı gruplar, Kürtlerle savaşıyorlar. Bölgedeki anne-babaların ve Kürt liderlerin bunları görmeleri gerekir.

Aynı küresel odaklar, sadece Türkiye’deki Kürtlerin önünü kesmiyorlar. Suriye ve Irak Kürtleri'nin Türkiye ile gönüllü entegrasyonunun önünü de kesmek istiyorlar. İŞİD veya başka isimler altında Tuzhurmatu’da Musul’da ve diğer merkezlerde Kürtlere ve Türkmenlere dönük saldırıların altında da aynı adresler var.

Aynı küresel odaklar, Somali’de, Afganistan’da Türklere yönelik saldırılar tertiplediler. Pakistan cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin’in İstanbul’a geldiği saatlerde Karaçi Uluslararası Havaalanı’na saldırdılar.

Sınırlarına sığmayan Yeni Türkiye, yeniden kendi içine kapatılmak ve eski düzene mahkum edilmek isteniyor.

Bunları yapıyorlar. Daha fazlasını da yapmak isteyecekler. Ama bütün bunlar beyhude çırpınışlar. Sonuç alamayacaklar. Yenilecekler, yenilecekler.

Küresel şeytana, onun bölgesel yavrularına ve paralel piyonlarına duyurulur.

Alper TAN

10.06.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


HEDEF KÖŞK SEÇİMİNDE KÜRTLERİ AK PARTİ ADAYINDAN SOĞUTMAK

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

PERES “İRAN İSRAİL’İN DÜŞMANI DEĞİL”

ESAD’IN GİZLİ DESTEKÇİLERİ KİMLER?

KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE

VESAYETÇİ MÜSLÜMANLARLA İMTİHANIMIZ-MISIR VE TÜRKİYE

MUSA’NIN ÇOCUKLARI FİRAVUN’U DESTEKLİYOR

ORTADOĞU’NUN STATÜKOSU DEĞİŞİYOR

İSRAİL MUHALİFLERİ VURUYOR, ESAD’I DEĞİL

“ORTADOĞU DAĞILIYOR”

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
08:12
 // abdullah nur
süre i Tevbe de:
(Kafirler Allahın nurunu ağızlarıyla söndürmek isterler ayetinin tefsirinden);
......Şimdi İslamlar içinde Nur u Kuran ' a muhalif haletlerin ekserisi o su i kasdların ve Sevr Muahedesi gibi gaddarane muahedelerin vahim neticeleridir.
Eğer şeddeli mim dahi şeddeli lam ' lar gibi bir sayılsa,
o vakit 1284 eder. O tarihte AVRUPA KAFİRLERİ devlet i İslamiyenin NURUNU SÖNDÜRMEĞE niyet ederek on sene sonra RUSLARI tahrik edip Rus' un 93 muhabere i meş'umesiyle alem i Islamın parlak nuruna muvakkat bir bulut perde ettiler.
Fakat bunda R. N. ş. yerinde Mevlana Halid'in(k.s.) şakirdleri o bulut zulümatını dağıttıklarından BU AYET bu cihette onların başlarına remzen parmak basıyor .
Şimdi hatıra geldi ki, eğer şeddeli lam lar ve mim ikişer sayılsa bundan bir asır sonra ZULÜMATI DAĞITACAK ZATLAR ise Hazreti Mehdinin şakirdleri olabilir...
Risale i Nur Külliyatından...
09 Temmuz 2014 08:12
06:00
 // abdullah nur
fetih suresinden "li yuzhirahu aled dini küllih "
... hicri 1440, 1446, 1456.
...itibaren islamiyetin 1456 tarihine kadar bütün cihana hâkim olacağı tarihleri göstermektedir.
Mücadele 21. ayet: Cenab ı Hakk ezelden yazdı ki ben ve elçilerim MUHAKKAK GALİBİZ.
maide suresin den :... Allahın davasını yürütmek ve dinini müdafaa etmek ve kelamullahı yukseltmek gayesiyle çalışan müminler MUHAKKAK GALİP OLACAKTIR.
YUSUF suresin den : Cenab ı Hakk emrinde GALİPTİR .
SAFFAT : Muhakkak bizim askerlerimiz onlara GALİP OLACAKTİR.
Bakara 2/216 tefsiri: ....lekum kelime i mübareki ilave edilirse 2050rakamı çıkar ki, buda Allah u alem hakimiyet i islamiyenin mertebe i kemale ve had safhaya ulaştığı tarih olsa gerektir.
Al-i imran 3/64 tefsiri: ...bunlara tenvin de ilave ettiğimizde 2020- 2070 tarihleri elde edilir ki, bunlarda inşallah müslüman Avrupanın, müslüman Amerikanın ve müslüman DÜNYANIN TARİHLERİ OLSA GEREKİR.
süre i Tevbe den : Kafirler Allahın nurunu ağızlarıyla söndürmek isterler. Cenab ı Hakk ise buna müsade etmez ve nurunu tamamlar. KAFİRLER HOŞLANMASALARDA.
maidet ül Kuran kitabından
*
Ve yakînim var ki, semavat u zemin i Asya
Bahem olur teslim ye'd i beyza i İslama. Bediuzzaman...
09 Temmuz 2014 06:00
ALLAH,in izniyle
 // ismail kus
basbakanimizin dirayetiyle
icerdekiler de disardakiler de
hüsrana ugrayacaklar INSALLAH....
12 Haziran 2014 Perşembe 14:57