YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE
KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE
26 Aralık 2013 16:53
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 17 Aralık Operasyonu ve dün başarısız olan ikinci girişiminin perde arkasını net bir şekilde deşifre etti. İşte Tan'ın gündeme damga vuracak o analizi:

Malum Gezi provokasyonları devam ederken 7 Haziran 2013 tarihli analizde “Taksim Derebeyliği’ni kim kurdu” diye sormuştuk. Gezi Parkı'nda ağaçları korumak için eylem yaptıklarını ileri sürenler, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la görüştükten sonra taleplerini şöyle açıklamışlardı:

1. Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi yıkılmasın

2. Kanal İstanbul yapılmasın

3. 3. Köprü yapılmasın

4. 3. Havaalanı yapılmasın

5. Hidroelektrik santralleri ve nükleer santraller olmasın.

6. Türkiye dış politikasını değiştirsin

Taksim Derebeyliği’ni ilan etmiş gibi konuşan bu arkadaşlara “Başka bir arzunuz var mı” diye de sormuştuk o zaman!

Şimdi lütfen dikkat. İşin püf noktasına geliyoruz. 24-25 Aralık 2013 günlerinde bir şayia çıkarıldı.  17 Aralık operasyonlarını başlatan savcı, tanınmış 30 kişiye daha operasyon yapmak için düğmeye basmış. Ama Emniyet'te yeni atanan kadrolar ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı buna izin vermemiş. Kimlere operasyon planlandığına dair operasyoncu medyada ve uzantılarında, bir de sosyal medyada liste halinde isimler sıralandı. İsimleri tek tek incelediğiniz zaman karşınıza çok ilginç, ilginç olduğu kadar da anlamlı ve dehşet verici bir tablo çıkıyor.

Nasıl mı?

Yapılmaya çalışılan ama yapılamayan operasyonda bakın kimler hedeflenmişti!

Bu analizin sonunda ortaya çıkacak tabloyu başta duyuralım. 6 ay önce bir darbe girişimi olarak gelişen ama sonuç alınamayan Gezi provokasyonu ile yapılmaya çalışılanlar, şimdi Yargı ve Emniyet darbesi ile hayata geçirilmeye çalışılıyor. 6 ay önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile görüştükten sonra Taksim cuntası tarafından dile getirilen talepler, bu defa yargı darbesi ile yapılmak isteniyor. Şimdi bunların bazılarını tek tek sıralayalım.

İstanbul’a 3. Boğaz köprüsünü de içine alan “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi” ihalesini IC Holding’e ait İÇTAŞ ve İtalyan inşaat grubu ASTALDİ ortak girişimi kazanmıştı. Köprü inşaatı başladı. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni kazanan İÇTAŞ’ın patronu, iş adamı İbrahim Çeçen. İbrahim Çeçen son operasyon girişiminde tutuklanmak istenen isimler arasındaydı. Şirketin patronu tutuklanarak hem şirketin itibarı ile oynanacak, ama esas olarak 3. Boğaz Köprüsün'ün inşaatı yargı eliyle durdurulmaya çalışılacaktı. Böylece Gezi darbesi ile beceremediklerini yargı darbesi ile becereceklerdi.

İstanbul’a yapılacak 3. havalimanı için düzenlenen ihaleyi 22 milyar 152 milyon Euro artı KDV ile Limak-Cengiz-Mapa-Kalyon OGG kazanmıştı. Bu rakam, Cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi olarak kayıtlara geçti. Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Mehmet Cengiz ve Kalyon İnşaat’ın patronu Orhan Cemal Kalyoncu tutuklanacak, İstanbul’a dünyanın en büyük havaalanını yapacak olana konsorsiyuma şüphe ve şaibe atfedilecek ve 3. Havaalanı'nın yapımı yargı eliyle durdurulmaya çalışılacaktı. Gezi darbesiyle yapılamayan Yargı darbesiyle yapılacaktı.

Gözaltına alınıp tutuklanacaklar arasındaki isimlerin bir kısmı ise Kanal İstanbul projesini ihaleye hazırlayan komisyonun üyelerinden oluşuyor. Bu isimler de şaibe ve zan altına sokulup, projenin daha başlamadan akim bırakılması hedefleniyor. Böylece Gezi darbesiyle yapamadıklarını, yargı darbesiyle yapmayı planladılar.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başbakan Erdoğan’ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan da gözaltına alınacaklar listesinde. N. Bilal Erdoğan, kurucuları arasında olduğu vakfa bazı kamu arazilerinin tahsisi ve bu vakfa yapılan bağışlar gerekçesiyle hedefte. Aslında Bilal Erdoğan üzerinden Tayyip Erdoğan vurulmak isteniyor. Başbakan Erdoğan, tüm rüşvet ve yolsuzlukların odağındaki adam olarak ilan edilmek isteniyor. Eğer Tayyip Erdoğan yıpratılır ve itibarsızlaştırılırsa, yerine gelecek kişiyle Ak Parti’nin kolayca yönlendirilebileceği düşünülüyor. Tayyip Erdoğan devre dışı bırakılırsa Türkiye’nin dış politikasının eski haline döndürülebileceği varsayılıyor. En azından seçim öncesi Ak Parti ciddi biçimde oy kaybına uğratılırsa hükümetin ve Türkiye’nin karizmasının da çizileceği düşünülüyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi gözaltına alınmak istenenlerden birisi Orhan Cemal Kalyoncu. Kalyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu da geçen hafta ATV ve Sabah Gazetesi'ni satın aldı. Bunlar da operasyonun hedefindeler. Ciner Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Fatih Saraç da gözaltına alınacaklar listesinde. Başta Show TV, Habertürk TV ve gazetesi olmak üzere Ciner Gurubu medyasına gözdağı verme amaçlı olduğuna dair ciddi kuşkular var. Yine gözaltı listesinde bulunanlar arasında Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli de var. Tivnikli’nin Çoruh Nehri üzerine 150 milyon dolarlık HES yatırımı yapmakta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Hızlı tren, Marmaray gibi devasa projeleri yürüten TCCD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve yakın ekibinin de listede bulunması gerçek amacın farklı olduğu izlenimini güçlendiriyor. Gezi’de beceremediklerini şimdi yapmaya çalışıyorlar.

Taksim Derebeyliği'ni yöneten arka plandaki küresel iradenin, şimdi başka bir maske ile Türkiye’nin karşısına çıktığını deşifre etme zamanı geldi. Bugünlerde zaten bazıları hep demek istemediklerini diyor. Şimdi biz de demek istemediğimizi diyelim. ABD elçisinin dediği ama inkar ettiği “İmparatorluğun çöküşü” sürecinde miyiz? Yoksa Küresel sömürgeci Washington İmparatorluğu'nun küresel planlarının çöküşünü mü izleyeceğiz? Bunu görmek için az kaldı. Küresel oyuncunun yerel piyonlarının da deşifre olduklarını pek yakında herkes görecek. Bunların da Bedrettin Dalan gibi biletlerini ve pasaportlarını hazırlamalarında fayda var. Vizeleri ve yeşil kartları muhtemelen hazırdır zaten.

 

Alper TAN

26.12.2013

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

TAKSİM DEREBEYLİĞİ'Nİ KİM KURDU?

PERES “İRAN İSRAİL’İN DÜŞMANI DEĞİL”

DERS ALMA ZAMANI

YENİ TÜRKİYE VE DİYARBAKIR

MESUT BARZANİ NİÇİN “GELECEK”

GENÇLİĞİ TEHDİT EDEN KORKUNÇ TABLO

NE DEĞİŞTİ?

ABD ANKARA’DAN SONRA RİYAD’I DA KAYBETTİ

BİRLİĞİN GÜCÜ VE DÜŞMANIN KORKUSU

EYVAAH. “MİT TÜRKİYE’Yİ KOLLUYOR!”

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
GEZİCİLER=İŞBİRLİKÇİLERİ
 // BATUHAN
Sn.TAN. Her şeyi güzel izah etmişsiniz.Önemli olan düşmanın tanınması idi gerisi Allah(cc)ın izni ile kolay. RTE. İnşaAllah bunları inlerinden çıkarıp gereğini yapacak ve bu tanışmadan da güçlenerek çıkacak.Yine teşekkürler.Sizden Allah(cc)razı olsun....
27 Aralık 2013 Cuma 11:29
Kovboy atını vurmamış mıydı?
 // Erkan Huseyinoğlu
Kendini vuran kovboya vurulan AT.
Kovboy AT'ını meğer kalbinden vurmuş!...
27 Aralık 2013 Cuma 10:15
çok büyük oyon
 // komodor112
http://www.izleneo.com/the-revolution-business-turkce-altyazili/ rica ediyorum yukarıda kısa yolunu yazdığım sırp ların otpor örgütünün nasıl çalıştığını nasıl bir hükümet i itibarsızlaştırıp halkın gözünden düşürdügünü ve o ülkeyi küresel güçlerin eline teslin ettiklerni izah ediyor aynı olaylar farklı senaryolarla bügün akp ve tayyip erdoğana oynanıyor rica ediyorum gerçekleri göstemek için ne gerekiyorsa yapalım bu küresel oyunu bozalım...
27 Aralık 2013 Cuma 08:27