YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KİMLER GEZİ PARKINDA MİLLET BUNUN FARKINDA
KİMLER GEZİ PARKINDA MİLLET BUNUN FARKINDA
11 Haziran 2013 13:35
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarla ilgili çarpıcı bir analiz daha kaleme aldı. İşte Tan'ın önemli bilgiler içeren o analizi:

Gezi Parkı bahanesiyle başlamış olan yıkım eylemlerinin esas amacının ülkede kaos ortamı oluşturarak “Yeni Türkiye’yi” durdurmak olduğunu daha önceki Analizlerde ifade etmiştik. Yeni Ankara’nın diğer İslam ülkelerine önderlik ederek, sömürgeci Batı karşısında bağımsızlaşmalarını sağlamasının engellenmesi için, Türkiye’nin kendi içinde istikrarsızlaştırılmasının hedeflendiğini dile getirmiştik.

Bir kere daha hatırlatalım. Gezi Parkı bahanesiyle başlatılan olayların perde arkasında, İsrail, Başkan Obama’nın da icraatlarından rahatsız olan ABD’li Neoconlar, İran derin devleti, Suriye Muhaberatı, Rusya ve Avrupa’nın önde gelen devletleri var. Dolayısıyla Türkiye, çevre eylemleri yapan vatandaşlarıyla mücadele etmiyor. Çevre ve başka bazı gerekçelerle ortalığı tahrip eden kalabalığın arkasındaki derin koalisyonla mücadele ediyor.

Sözüm ona Gezi Parkı’nın korunması için eylem yaptıklarını ileri sürenlere soruyoruz. Hükümet ve belediye oraya AVM ve residance yapılmayacağını açıkladı. Mahkeme de Topçu Kışlası projesinin yürütmesini durdurdu. Durum netleşti. Peki neden hala Gezi Parkı’nı işgal etmeyi sürdürerek ülkeyi germeye devam ediyorsunuz?

Çünkü maksat park, çevre, ağaç sevgisi değil. Belki siz farkında olmayabilirsiniz veya biliyorsanız da gerçek niyetinizi gizliyorsunuz. Ama sizleri dolaylı yollardan kışkırtan odaklar bunu gizleme gereği duymuyorlar artık. Nasıl mı?

Çevre eyleminden hükümeti devirme çabasına dönüşen Gezi Parkı olayları İsrailli politikacıları bakın nasıl sevindirdi! Knesset Başkan Yardımcısı “Gösterilerin Erdoğan düşene kadar devam etmesi için dua ediyoruz” derken, İsrail’in eski Dışişleri Bakanı Liberman eylemlerle ilgili “Mutluluğumu gizleyemiyorum” diyor.

İsrail Parlamentosu Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin’in “Türkiye’deki gösterilerin Erdoğan düşene kadar devam etmesi için dua ediyoruz. Kendisi Yahudi düşmanı. Onunla barışma yolunda mesafe kat etmemize ve resmî özür sunmamıza rağmen bize karşı düşmanca tavrını sürdürüyor” diyor.

İsrail Parlamentosu Dış İlişkiler ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Avigdor Lieberman, “Türkiye’de olup bitenler karşısında mutluluğumu gizleyemiyorum” derken, İsrail Altyapı Bakanı Silvan Şalom, “Yeni Osmanlı” olarak gördüğü Ak Parti iktidarının sıkıntıya düşme ihtimalinden duyduğu hazzı dile getirerek  “Türkiye’yi Yeni Osmanlıların iktidarından kurtaracak her gelişmeyi memnuniyetle karşılarız” şeklinde konuşuyor.

İsrail sağının bir yayın organında ise “Türk hükûmeti ile PKK arasındaki barışın bozulacağı” yorumuna da yer veriliyor. İsrail’deki beklenti ve temenni dile getiriliyor.

Amerika’daki bir Yahudi yazar ise yazdığı makalede İstanbul’da yaşanan çevre tahribatının vardığı boyutlardan duyduğu mutluluğu, “Türkiye’den güzel haberler var” başlığıyla dile getiriyor.

Türkiye’nin vatandaşı olan İshak Alaton ise savcılık tarafından yürütülen darbe soruşturması için '28 Şubat soruşturmasının genişlemesini doğru bulmuyorum' diye tepki göstererek 28 Şubat darbesine destek verenleri kollamaya çalışmıştı. Aynı İshak Alaton Başbakan’ın yerli otomobil üretilmesi için gösterdiği çabayı boşa çıkarmak için “Yerli oto rüyadır, çöpe atın gitsin” demiş, bu konuda Türkiye’nin dışa bağımlılığının devamı için bir gayrete girişmişti.

Geçen hafta Başbakan Tayyip Erdoğan'ı “Padişah 3. Selim gibi gösteren” kapak ise The Economist'te çıktı. Derginin sahibi, Yahudi Rothschild Ailesi. Adı geçen The Ekonomist dergisi, 12 Haziran 2011 genel seçimi öncesinde Türkiye seçmenine “Oylarınızı CHP'ye verin!” çağrısında bulunmuştu.

PKK terörünü sonlandırmak için Türkiye’nin başlattığı “Çözüm sürecinin” tekrar tersine dönmesi için ellerini ovuşturanlar, yeni provokasyonlar için elverişli buldukları her konuyu değerlendireceklerdir.

Şimdi de “Ne sağcıyım ne solcu. Çapulcuyum çapulcu” yazılı pankartla Gezi Parkı’ndaki eylemcilere destek veren Cem Boyner’e bir bakın. 17 yaşından bu yana av tutkunu olduğunu söyleyen, favorisinin kuşları avlamak olduğunu vurgulayan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, geçen yıl Ocak ayında bir dergiye verdiği mülakatta şöyle demişti: “Afrika’nın Miombo ormanında bufaloya ateş ettim. Kurşun omuzundan kalbine girdi. Üzerimize yöneldi. Tekrar tekrar kalbine ateş ettim.” Bu sözler “çevreci” gençlere desteğini açıklayan Cem Boyner’e ait. Kuşları avlamaktan zevk almak, avlanma zevki için öldürücü silahlarla bufalonun kalbine defalarca kurşun atmak ve öldürmek ne büyük bir çevrecilik değil mi?

Bu olaylar kesinlikle bir çevre eylemi değildir. Yeni Türkiye’ye rest çekme ve meydan okuma eylemidir. Şimdi halkımızın kendi iradesine sahip çıkma zamanıdır. Yeni Türkiye’ye meydan okuyan bankalardaki mevduatları çekme, bu bankalarla yapılan çalışmaların durdurulması zamanıdır. O bankalardan alınan kredi kartlarını iptal etme zamanıdır. Bu yıkım eylemlerine destek veren mağaza ve markalardan alışveriş yapmama zamanıdır. Bu yıkım eylemlerine destek veren sanatçılara tepki gösterme zamanıdır. O sanatçılara para ve itibar kazandıracak işlerden uzak durma ve onlara ambargo uygulama zamanıdır.

Onlar gibi ülkeyi veya insanları yakıp yıkarak değil, demokratik yollarla onlara ders verecek tepkileri gösterme zamanıdır. Halkın kendi iradesine sahip çıkma zamanıdır. Merak etmeyin kesinlikle başaramayacaklar. Yeni Türkiye’yi durdurmaya güçleri yetmeyecek. Bu saldırılar, Türkiye’nin daha da güçlenmesine vesile olacak..

Alper TAN

11.06.2013

 

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

TAKSİM DEREBEYLİĞİ’Nİ KİM KURDU?

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/taksim-derebeyligini-kim-kurdu-130110/

BÜYÜK SAVAŞIN KÜÇÜK PROVALARI

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/buyuk-savasin-kucuk-provalari-129953/

AJANLAR İÇİMİZDE FİNK ATIYOR

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/ajanlar-icimizde-fink-atiyor-dikkat-129767/

AYAKLANMA PROVASINDA İLGİNÇ KOALİSYON

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/ayaklanma-provasinda-ilginc-koalisyon-129614/

DEĞİŞEN DÜZENLER VE KÜRESEL SAVAŞ İHTİMALİ

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/degisen-duzenler-ve-kuresel-savas-ihtimali-116766/

ORTADOĞU'NUN STATÜKOSU DEĞİŞİYOR

http://www.kanalahaber.com/haber/analiz/ortadogunun-statukosu-degisiyor-121321/

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.20162017 VE SONRASI NELER OLABİLİR? 22.12.2016BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR” 17.12.2016İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI? 16.12.20163.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR” 12.12.2016BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR! 08.12.2016
21:48
 // Adem ELMAS
Kafirler istemesede Allah c.c nurunu tamamlıyacaktır....
18 Haziran 2013 21:48
21:28
 // Welcome Political
Daha politikanın P sini bilmeyen bu Geta ile büyümüş elit kesimin çocukları mı devrim yapacak. Hani diyor ya ağa babaları: mesele ağaç değil, arkadaş! Hah! İşte şimdi dahada kabak oldunuz. Siz o cahil cühela takımıyla, ancak cam çerçeve kırarsınız. Politika çocuk oyuncağı değildir. Hadi şimdi gidin Geta nızda bol bol polis öldürün....
17 Haziran 2013 21:28
16:59
 // Mesut
Siyonistler boşuna sevinmeyin Tayyip Erdoğan bu ülkenin kaderi onu daha cumhurbaşkanı yapacağız ....
17 Haziran 2013 16:59