YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!
İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!
09 Şubat 2016 17:16
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, İslam ordusunun Müslüman karşıtı Haçlı - Siyonist ordusuna meydan okuduğunu yazdı. İşte Tan'ın o analizi;

Kaç senedir “küresel din savaşının” başladığını ve adı konulmadan devam ettiğini anlatıp duruyoruz. Bunları yazıp-konuşurken bazıları, komplocu olduğumuzu, bazıları savaş kışkırtıcılığı yaptığımızı düşündü. Bu tür her gelişmeden Batı'nın galip çıkacağına “iman edenler” ise bıyık altından gülüp geçtiler. Bunlar zaten bilinen ve tahmin edilen şeyler. Mühim bir durum da değil. Bunlara bir şeyler anlatma veya ikna etme derdinde de değiliz.

Şimdi parçaları tekrar yerine koyalım ve resme bakalım. 2014’ün sonbaharına girerken Papa, gazetecilere yaptığı açıklamada, “3. Dünya savaşı başladı. Ama parça parça” demişti. Papa’nın arabuluculuğu ile 2014’ün Aralık ayında ABD ve Küba arasındaki düşmanlık bitirildi. 50 yıllık düşmanlık yerini barışa bıraktı. 2015’in Eylül ayı sonunda ABD’nin gizli teşviki ve yol vermesiyle Rusya Suriye işgaline, ABD, Avrupa ve İran’la beraber dahil oldu. Suriyeli Müslümanları katletmek için Rusya’dan gönderilmekte olan uçaklar, tanklar, silahlar, füzeler ve askerler Ortodoks rahipler tarafından takdis edildiler. Rus Ortodoks patriği Suriye işgalinin bir “Haçlı savaşı” olduğunu çekinmeden ifade etti.

2014’te Katolik Papa Türkiye’ye geldiğinde Bizans Patriği Bartholomeos ile ortak ayin icra ettiler.. 12 Şubat’ta Papa Franciscus Küba’da Rus Ortodoks Patriği Kiril ile ittifak görüşmesi yapacak. Uluslararası Siyonizmle de iş birliği yapan Haçlı dünyası Müslümanlara karşı kendi aralarında birleşiyor.

Şu anda Suriye’de ABD, Avrupa, Rusya, İsrail ve İran, Müslümanlara karşı ittifak kurmuş vaziyetteler. Şu gerçeği tam olarak görelim artık. İslam dünyasıyla ilgili Rusya ile ABD arasındaki zahiri farklılıklar sadece kayıkçı kavgasıdır. Aralarındaki gizli ittifakın deşifre olmaması için icra edilen bir mizansendir. ABD ve Rusya Suriye krizinin başından bu yana müttefiktiler. Gerisi hikaye..

Peki bütün bu Haçlı-Siyonist ittifakına karşı İslam ülkeleri ne yapıyor? Haçlı-Siyonist dayanışması Müslüman ülkelerin de kendi aralarında ittifak kurmalarına sebep oldu. 2015’in Aralık ayında Riyad’da toplanan İslam ülkeleri Ortak İslam Ordusu ve Ortak İstihbarat Merkezi kurduklarını açıkladılar. Bu ittifaka dahil olan ülke sayısı 40’ı geçti.. Bu gelişmeden sonra ABD, Avrupa, Çin, Rusya, Mısır, İsrail ve Suriye’de çok önemli ve dikkat çekici gelişmeler oldu.

Rusya 2016 yılına büyük bir şokla girdi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal eden Generali ile Rusya’nın Suriye işgalini planlayan ve aynı zamanda Rus Genelkurmayının İstihbarat Başkanı da olan General aynı gün öldürüldüler.

Gelelim son 15 günde olanlara.. Önce, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil bin el-Cubeyr dünyaya meydan okuyan şu konuşmayı yaptı: "Dünyanın ekonomisine katkı sağlayan ABD, Avrupa ve Çin'de bulunan 7.6 trilyon dolar İslam ülkelerine ait yatırım ve paraları geri çekilebiliriz. Bu durumda dünya ekonomisinin ne hale geleceğini Batılı ve Çinli dostlarımız bir kez daha düşünsünler..."

Bu tehditten bir iki gün sonra Çin Dışişleri Bakanı şu açıklamayı yapma gereği duydu: "Suriye'ye veya Ortadoğu'da başka bir çatışma alanına asker veya operasyonel güç göndermeyi düşünmüyoruz.."

Devamında ise şunlar oldu;

Darbeci Sisi’nin başında bulunduğu Mısır'da, Yüksek Mahkeme, İhvan Üyelerinin yargılandığı 'Kirdase' olayları davasında 149 kişi hakkında verilen idam kararını bozdu.

İçinde bir Tuğgeneral ve bir Albayın da bulunduğu 34 kişilik İranlı ölüm timi kuşatılıp 6'sı ölü 28'ı sağ olarak Halep'te muhalifler tarafından esir alındı.

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Türkmen Dağı bölgesinde, Rus ve Esad generallerinin bir araya geldiği karargaha düzenlenen baskında, 4 Rus, 5 Esad generali olmak üzere toplam 15 üst düzey subay öldürüldü.

Rusya Genelkurmay Başkan'ı Valeri Gerasımov Suriye'de öldürülen Rus generallerle ilgili Interfax'a şöyle konuştu: "Suriye'de olup bitenlerden tamamen Türkiye sorumludur. Bu olay bardağı taşıran büyük bir suikast. Bu büyük bir saldırı ve bu saldırının arkasındaki tek güç Türklerdir. Görülüyor ki sahada yani Suriye topraklarının her bir köşesinde Türkler çok etkililer. Bu suikast unutulmayacak. Bu, Türklerin biz Ruslara karşı ilk icraatları değil. Bunlar Çeçenistan'da, Ermenistan'da, Ukrayna'da, Kırım'da hep karşımıza çıkanlardır.”

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise generallerin öldürülmesini şöyle yorumladı. "Türkiye'nin eylemleri, Rusya'ya karşı eşi görülmemiş bir meydan okumadır. Bu bizim seçimimiz değildi."

Suudi Arabistan'da 'terör şüphesiyle' 10 Amerikalı tutuklandı. ABD Dışişleri yetkilisi, Suudi Arabistan'da Amerikan vatandaşlarının tutuklandığını doğruladı.

Gelelim Rusya’nın ekonomisine. Türkiye’ye ambargo uygulayan Rusya’nın ekonomisi çöküyor, Rus halkı sorgulamaya başladı: Geçen sene 1.100 dolara tekabül eden maaşlar 450 dolara düştü. Moskova'da m2'si 6.000 dolar olan işyerleri 2.200 dolara düştü. Yoğun bir Türk düşmanlığı propagandası yapılmasına rağmen Rus hükümeti ciddi olarak sorgulanıyor artık. Halk, "Bizim Suriye'de ne işimiz var" demeye başladı. Ayrıca her gün Ukrayna'dan 5 ile 10 arası asker cenazesi geliyor Rusya’ya. Yayın yasağına rağmen ailelere teslimle öğrenilen asker zayiatları ciddi tepkilere sebep oluyor.

Savaşın başından bu yana Suriye’de 24 İran Generalinin öldüğünü hatırlatan Başbakan Davutoğlu, "Soğuk savaş günlerinde, muazzam bir süper güç olan Sovyet birliklerinin nasıl zelil bir şekilde Afganistan'dan çıktığını unutmasınlar. Bugün Suriye'ye de girenler aynı şekilde çıkacaktır" diyerek Suriye’deki tüm yabancı işgalcilere meydan okudu.

İslam dünyasının meydan okumaları karşısında panikleyen Avrupa ve liderleri Angela Merkel Ankara’yı iknaya çalışıyor.

Suriye’de şartların hızla değişmeye başladığını gören İsrail lobisi Ankara’nın kapısını çalıyor.

Önümüzde ise çok daha hızlı ve sıcak günler var.. ABD, Avrupa, Rusya, İran, İsrail ve diğer işbirlikçilerin halini göreceğiz. Hadi hayırlısı..

9.2.2016

Alper TAN

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

İHANET LİSTELERİ VE YAPILMASI GEREKENLER

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

MOSKOVA-TAHRAN-ŞAM-CHP-HDP=EKSEN

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

RUSYA VE İRAN DA KAYBEDECEK!

MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // Rıdvan
Allah müslümanlara yardımcısı olsun inşaallah...
23 Nisan 2016 00:12
 // Ercan
AllamusluManlara,Yardieylesin...
14 Şubat 2016 21:02
ŞEHİT OLMAK RUHUMUZDA VAR
 // ERSAN
biz savaşmaya hazırız kanımızda türk kanı, ruhumuzda 'ALLAH' olduğu müddetçe son nefese kadar... 'ALLAH' (haaşa) bunu zayi etmez bizi inşallah tekrar hakim-i dünya eder .. şehit olmak ruhumuzda var...
12 Şubat 2016 Cuma 18:46