YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT
İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT
20 Haziran 2015 10:34
Kanal A genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu ve bu durumun Türkiye'ye yansımasını analiz etti. İşte Tan'ın o analizi:

Daha önce Haçlı dünyasının sömürge ve soykırım uygulamalarının kısa örneklerinin yer aldığı “HAÇLILARIN KORKUNÇ 'SOYKIRIM' TARİHİ” ve “BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?” başlıklı yazılarda, Batı'nın karanlık yüzünü ortaya koymaya çalışmıştık.

Batı hem İslam ülkelerini hem de Afrika’yı sömürdü. Haçlı saldırıları ile Osmanlı Devleti’nin dağıtılmasından sonra Türkler dahil, Müslüman ülkeler, tutsak hale getirildiler. Müslümanlar son asırda çeşitli Batı ülkelerine gizlice bağlı olan güdümlü yönetimlerce idare edildiler.

Bu sömürü düzenlerine isyan eden yapılar, teşkilatlar, dünyada patron konumunda olan egemen devletlerce “terörist” ilan edildiler. Hem faaliyet gösterdikleri ülkelerin yönetimleri hem de küresel güçler, bunlara savaş başlattılar.

Egemen devletler Müslümanların yer altı ve yer üstü kaynaklarını sistematik olarak sömürdüler. Dünyanın en zengin ülkeleri, en fakir, en geri ülkelere dönüştürüldü. Bakınız Irak’ın durumuna.. Dünyanın en zengin petrol kaynaklarına sahip ülkede insanlar, benzine muhtaç durumdalar. Kendi kaynaklarını Amerikan, İngiliz, Fransız şirketleri kullanıyor.

Daha önce farklı şekilde sömürdükleri Irak’ı bu defa Saddam Hüseyin’i bahane ederek çökerttiler. Sudan’da benzer bir durum var. Libya’yı ikiye bölmek için her imkanı kullanıyorlar.

Yer üstü ve yer altı muhteşem zenginliklerin sahibi Müslümanlar, kendi ülkelerinde parya muamelesi görüyorlar.

Bugün İslam İşbirliği Teşkilatı Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin raporu İslam dünyasının içinde bulunduğu vahim tabloyu tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

1.7 milyar nüfusa ulaşan Müslümanların, bu rapora göre 1 milyar 50 milyonu, oruç tutuyor.

Bunların 300 milyonunun refah seviyesi yüksek ve iftar ile sahuru mükemmelen yapabiliyorlar.

Oruç tutan 240 milyon Müslüman, orta derecede refah düzeyine sahip, iftar ve sahurunu yeterli derecede yapabiliyor.

400 milyon Müslüman, iftar ve sahurunda sadece pirinç lapası, patates püresi, makarna haşlaması gibi gıdalardan birini veya yöresel ot yemeklerini yağsız ve etsiz kavurarak veya pişirerek yiyebiliyor.

110 milyon Müslüman ise daha vahim bir hayat sürüyor. Bunlar tamamen kamplar, çadır kentler veya fakir semtlerinde verilecek yardımları bekliyor ve gelecek yardımlarla iftar ve sahur yapabiliyor. Bunlar için Ramazan dışı aylar, yıllar da farklı değil.

Yani 300 milyon Müslüman lüks ve bolluk içinde israfa varan refah yaşarken, 510 milyon Müslüman açlıkla pençeleşiyor.

Müslümanları bu esaretten ve sömürüden kurtarmak isteyen liderler ve kurumlar Batı'nın hedefindeler. Muhammed Mursi işte bunun bedelini ödüyor. Türkiye, işte bu sebeple Batı'nın hedefinde. İhvan-ı Müslimin bu sebeple “terörist” ilan ediliyor. HAMAS, bu sebeple “terör örgütleri” listesinde yazılı.. Bu sebeple MİT’e operasyonlar yapılıyor. Müslümanların özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadele edenlere karşı bu nedenle savaş koalisyonları kuruluyor.

Haçlı zihniyeti, İslam ülkelerinde kurdukları köle düzeninin değişmeden devam etmesini istiyor.

Bu sebeple Türkiye’deki İslam karşıtı kesimler destekleniyor. Bu sebeple Hükümet “cihatçı terörü” desteklemekle suçlanıyor. Batılılar ve içerideki yerli uzantıları, bu sebeple İslam karşıtı “seküler terör örgütleri” ile ortak hareket ediyorlar. Bu sebeple İsrail ve ABD, sözde “düşman” gibi gösterdikleri İran’la birlikte İslam karşıtı PYD’yi destekleyip Suriye sınırından Türkiye’ye karşı bir “tampon bölge” oluşturmaya çalışıyorlar.

İşte bu yüzden Türkiye’deki laikçi çevreler, işbirlikçi “kapitalist solcular” bir anda PKK ve PYD hayranı ve destekçisi oluverdiler. 

Bütün bunları, Ramazan’da karamsar bir tablo sunmak için yazmıyoruz. Asla umutsuzluk pompalama niyetinde değiliz. Sürmekte olan küresel savaşta ortadaki “güç dengesizliklerine” dikkat çekmek istiyoruz. Umutsuzluk bir yana.. “Gecenin en karanlık vakti, şafağa en yakın olan zamanıdır.”

Her şeye rağmen ümitvarız.. Batı'nın büyüsü bozulmuş, çöküşü başlamıştır. Karanlıkların dağılması, sürprizlerin görünmesi yakındır.

19.06.2015

Alper TAN

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRKİYE NEDEN SIKIŞTIRILIYOR?​

SAKİN OLUN İŞLER YOLUNDA...​

7 HAZİRAN FELAKET Mİ FIRSAT MI?

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?

 

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
HAÇLILAR NEDEN DAİŞ’İ BİTİRMEK İSTEMEZ? 21.10.2016İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ 18.10.2016CENK MEYDANI ISINIYOR 13.10.2016ABD’NİN KORKUSU VE RUSYA’NIN BEKLENTİSİ NE? 11.10.2016LOZAN’DA NE KAZANDIK NE KAYBETTİK? 06.10.2016“SEVR’İ GÖSTERİP LOZAN’A RAZI ETTİLER” 29.09.2016BU TERÖR DEĞİL SAVAŞ AMA KİMİNLE! 26.08.2016VEKALET SAVAŞLARININ SONUNDA NE VAR? 23.08.2016KÜRESEL SAVAŞ VE HAÇLILARIN TRUVA ATI FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO DARBESİNİN KANITLARI 26.07.2016GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR. ZAFER İNANANLARINDIR 20.07.201615 TEMMUZ DARBE TERÖRÜNDEN ÇIKAN DERSLER! 16.07.2016“NORMALLEŞME” SADECE BİZE Mİ LAZIM? 14.07.2016BM VE NATO GÖZETİMİNDE SOYKIRIM: SREBRENİTSA 11.07.2016BU BİR POSTMODERN DÜNYA SAVAŞIDIR! 24.06.2016TERÖR DESTEKÇİSİ DEVLET DÜŞMANI CHP’Yİ TANIYALIM 09.06.2016HAÇLI BATI'NIN KANLI SOYKIRIM TARİHİ! 07.06.2016DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK! 02.06.2016ANKARA’DAN NE BEKLENİYOR? 31.05.2016CHP-HDP AZINLIKLARIN KONTROLÜNDE 20.05.2016
 // necmettin yıldız
Haçlı siyonist ittifak dışarıdan laikci sol kemalist inönistler içerden eşgüdümlü tam faaliyetteler islam dünyası tam bir garabeti harabeti yaşamakta iki yüzyıldır galiz habis fahiş siyonistler aleni hedefte sünni şia mezheplerinin ortak düşmanı ilan ettiler ve iki mezhepi çatıştırma üzerine kurulu planları...
14 Aralık 2015 17:04