YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH silah taşıyor
İHH silah taşıyor
03 Haziran 2010 12:23
ALPER TAN

Kendilerini dünyanın efendisi zanneden devletler, kendilerinin sahip oldukları nükleer silahlara Müslüman ülkelerin sahip olmamaları için her türlü yalanı söyleyerek numara çeviriyorlar. Esas amaçları başka olduğu halde İran’ın nükleer silah yapmaya çalıştığını öne sürerek en önemli İslam ülkelerinden biri olan İran’ı izole etmeye, etkisizleştirmeye ve yalnızlaştırmaya çalışıyorlardı. Bu tuzak Türkiye tarafından bozuldu. Amaçları, 20. yüzyılın başında istedikleri gibi dizayn etmiş oldukları İslam ülkelerini, sürekli uğraştıracak bir fitne yuvası olarak planladıkları İsrail’in önündeki tehlikeleri bertaraf etmek. Büyük çoğunluğu Müslüman halklardan oluşan Ortadoğu ülkelerini, İsrail üzerinden meşgul etmek ve kontrol altında belli bir dengede tutmak.

Kuruluşuna destek veren ve kurulduğundan beri İsrail’e koltuk çıkan Batı ülkelerinin gerçek maksadı Yahudilerin “Vaad edilmiş topraklarda” vatanlarına kavuşmaları değil, 20. yüzyılın başında Batılılar tarafından kurulan bölge düzeninin devamını sağlamak. Yani İsrail’e desek olan Batı ülkeleri Yahudileri sevdikleri için değil, kendi çıkarlarının devamı için destekliyorlar. Bu noktada İsrail devleti uluslararası düzen için resmen kullanılıyor.

İsrailli Yahudiler, 1948’de bağımsızlık ilan etmelerinden bu yana dünyada bir devlet olarak tanındılar, paraya ve zenginliğe kavuştular, dünyada sözü geçen ülkelerden biri de oldular, ama hiçbir zaman huzur ve mutluluğa kavuşamadılar. Her an ölüm korkusu ile yaşıyorlar. Evde, işte, sokakta markette ne zaman bir intihar bombacısı kendini patlatacak dehşeti sürekli olarak beyinlerini kemiriyor İsrail’de yaşayanların.

Bu atmosferi, bu korku düzenini, İsrail projesini planlayan Batılı ülkeler ve o planın parçası olan İsrail devlet adamları oluşturdular. Gazze kıyılarında denize girerken İsrail helikopteri ile kana bulanan masumlar, babasının kucağında İsrail ordusuna ait çakalların mermilerine hedef olan çocuklar, Batı Şeria’da Siyonist şiddete maruz kalanlar hazırlamadılar.

İsrail, bu güne kadar huzur bulamadığı gibi bundan sonra hiç bulamayacak. 31 Mayıs’ta insani yardım gemilerine yapılan melun saldırı artık yeni bir milat olmuştur. Bu tarihten sonra İsrail için çok daha acı günler beklenmelidir.

İsrail, kuruluşundan bu yana halkının tepkisine rağmen kendisine destek veren Türkiye’nin masum insanlarını, gözünü kırpmadan vahşice katletmiştir. Bu onların yanına kar kalmayacak, hesabı mutlaka sorulacaktır. İsrail bölgede müttefiki olan, sorunlarının çözümü için her konuda arabulucu olmaya çalışan Türkiye gibi bir ülkeyi, aptalca politikaları ve kendi elleriyle tamamen karşı tarafa itmiş, tarafsız konumunu bozarak kendi karşısına taraf haline getirmiştir. Böyle bir başarıyı ancak geri zekalı siyasetçiler yapabilir. Netanyahu hükümetinde olduğu gibi. Bu durum İsrail açısından çok kötü bir netice. Ama Türkiye için rahatsız olacak bir durum yok. Türkiye gerçek yörüngesine oturmaya başlamaktadır. Ortadoğu, dünya ve kendi ülkemiz açısından olumlu bir gelişme. Bu durum, Türkiye’nin hem bölgedeki hem de Batı karşısındaki gücünü ve itibarını daha da arttıracaktır.

İsrail’in insani yardım gemilerine saldırmasından sonra kendi içindeki Siyonist aşkı gizleyemeyen bazı insanlığını kaybetmiş vatandaşların tavırları ise şaşırtıcı değil. “Arapların bile destek olmadığı Gazze’yi biz mi kurtaracağız” anlamına gelen yazı ve yorumlar bu kişilerin kalplerinin ve insani duygularının ne kadar tefessüh ettiğini gösteriyor. Yeri geldiğinde, insan hakları, hümanizma, eşitlik, adalet kavramlarını dillerinden düşürmeyen bu adamlara, bu yorumlarından dolayı sadece acımak gerekir.

Türkiye son zamanlarda, gerek sivil toplum kuruluşları gerekse devlet olarak, din, dil, ırk, renk ayrımı yapmaksızın dünyanın dört bir yanındaki masumlara el uzatmaya çalışıyor. Bunun en çarpıcı örneği, Haiti ve Şili depremlerinde oraya ilk yardım eden ülkelerden biri olmasıdır. Dünyanın öbür ucundaki felaketlere koşan Türkiye’ye sesini çıkarmayıp, burnumuzun dibindeki Filistinlilere yardım götürülmesine “Dokuz cana değdi mi” türünden tepki gösterenler, acaba içlerinde gizleyemedikleri İslam düşmanlığını mı dışa vuruyorlar? Çok acı. Keşke her şeyden önce insan olduklarını hissedebilselerdi..

Dünyanın süper güçlerinin elinde ölüm kusan konvansiyonel silahların yanında, Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal silahlar var. Bu silahların üretim maliyetleri çok yüksek. Bazıları bu silahı İkinci Dünya Savaşı’nda kullandılar. Bunun hesabını hala veremiyorlar. İsrail’in elinde de aynı silahlardan var.

Ama Dünya 31 Mayıs’ta yeni bir silah keşfetti. Üretim maliyeti sıfır olan, isteyen herkesin örneğine bakarak sahip olabileceği ve ömür boyu kullanabileceği, en önemlisi de kimsenin gasp edemeyeceği, kimsenin ambargo uygulayamayacağı bir silah: “İnsanlık silahı.”  Düşmanını ölümüyle bile vuran, mağlup eden bir silah bu. Sahibinin mağlup olma riskini ortadan kaldıran bir silah. İHH’nın Akdeniz’de süzülen gemilerinde işte bu silahlar yüklüydü. İsrail kara sınırına 77 mil uzakta bu silahlarla yenildi. İsrail’in nükleer silahlarının işlevsiz kaldığı bu silaha sadece İsrail değil hiçbir süper güç direnemez. Zaten direnemedi de..

İşte İsrail’i de Amerika’yı da dünyayı da korkutan silah, Türkiye’nin bu silahıdır. Hepimiz bu silahla silahlanalım.

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
İki Yüzlü İnsanlar
 // Yasin DOĞAN
Kurulduğu günden beri etrafına ve kendine zehir saçan israili boykot etmeye tüm eranalarda kimliksiz bir sıfat ile yaklaşmaya devam edeceğiz....
04 Haziran 2010 07:53
arap düşmanlığı
 // cem yavas
çok güzel yorum yapmışssın... bende sizin bu yazıyı kullandım çünkü kendimi ifade edemedim.. bazı kemalist duygulara sahip arkadaşlarla sanal ortamda Araplara yardım etmenin hata olup olmadığını tartışıyorduk bu yazıda o arkadaşlara kapak olacak gibi tşkler...
04 Haziran 2010 03:13
fikirlere empatiyle yaklaşmak
 // ahsen özcan
sayın alper bey,ırak müslüman değil mi,kadınlara tecavüzler,soyup oynatmalar,onlara niye yardımolmadı,niye tepki konmadı.herkese yapılsın.niye yalnız filistin diye soruyoruz sadece...
04 Haziran 2010 01:38